Zdjęcie głównego artykułu
Ikona kalendarza 25.09.2023

Akcja oddawania krwi LINK4 i Adgar Poland

Ikona kalendarza 25.09.2023

Akcja oddawania krwi LINK4 i Adgar Poland

W piątek, 22 września, w biurowcu Adgar Poland przy ulicy Postępu 15 w Warszawie odbyła się akcja oddawania krwi pod hasłem „KREW to życie, podziel się NIM”. To wspólna inicjatywa Adgar Poland i ubezpieczyciela, który w tym roku świętuje swoje 20-lecie. Pracownicy LINK4 i biur kompleksu Adgar Plaza oddawali krew od godz. 9.

Zapotrzebowanie na krew jest ogromne. Dlatego organizatorzy akcji zachęcają do podzielenia się tym najcenniejszym dobrem.  

– W jubileuszowym dla LINK4 roku prowadzimy akcję  „KREW to życie, podziel się NIM”, w ramach której uświadamiamy Pracowników dlaczego warto oddawać krew. Wśród nas jest już wielu Honorowych Dawców Krwi, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami. Ciekawym wydarzeniem był także webinar z ratownikiem i propagatorem wiedzy medycznej Karolem Bączkowskim, którego angażujące wpisy cieszą się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Kulminacyjnym wydarzeniem jest piątkowa akcja oddawania krwi. Większość z naszych Pracowników zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest oddawanie krwi, ale często brakuje czasu czy możliwości, by odwiedzić punkt krwiodawstwa. Dlatego ten punkt przyjechał do nas, za co bardzo dziękujemy Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Cieszymy się, że w naszą akcję włączył się także Adgar Poland, który jest właścicielem i zarządcą budynku, w którym mamy siedzibę w Warszawie. – podkreśla Marlena Piekut, dyrektor Pionu HR i Relacji z Klientem w LINK4.

Krew na co dzień w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa może oddać każda dorosła i zdrowa osoba, u której nie wystąpiły medyczne przyczyny uniemożliwiające donację.

  Wspólne czynienie dobra to ważny element procesu budowania relacji wewnątrz społeczności najemców biur w budynkach Adgar Poland i entuzjastycznie wspieramy tego typu projekty. A najlepszym tego dowodem jest fakt, że to już trzecia zbiórka krwi w tym roku, która zorganizowana jest w naszych obiektach. Pierwszą akcję krwiodawstwa przeprowadziliśmy jeszcze w czasie pandemii i cieszymy się, że dziś to również z inicjatywy samych najemców powstają tak szczytne przedsięwzięcia, będące świadectwem dużych pokładów empatii – mówi Wiktoria Frej, Marketing & PR Specialist w Adgar Poland.

Korzyści z oddawania krwi jest wiele. Nie tylko można uratować komuś życie, ale i przy okazji także sprawdzić stan swojego zdrowia. Podczas pobrania wykonywane są bezpłatne badania diagnostyczne (m.in. grupa krwi czy morfologia), których wyniki można odebrać za kilka dni. Dodatkowo, zgodnie z nowymi przepisami, honorowemu dawcy krwi przysługują aż 2 dni wolne od pracy. RCKiK zapewnia także posiłek regeneracyjny o wartości 4500 kcal (najczęściej w postaci czekolad). Krwiodawca, po oddaniu co najmniej 5 litrów krwi (kobiety), 6 litrów (mężczyźni) lub odpowiadające tej objętości ilości innych składników krwi, może otrzymać legitymację i tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”, co wiąże się dla niego z dodatkowymi przywilejami.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi w oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz do organizacji podobnych akcji w swoich biurach – dzielmy się tym, co mamy najcenniejszego.

Czy artykuł był przydatny?

Kontakt dla mediów

Zdjęcie osoby do kontaktu
Ikonka osoby do kontaktu
Grażyna Kasiak
Rzecznik prasowy
Kup online polisę OC AC