Ubezpieczenie nie tylko krótkoterminowe, ale też na cały rok.

Koszty leczenia w razie nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Assistance, OC w życiu prywatnym, NNW.

Możliwość rozszerzenia ochrony o dodatkowe ryzyka, jak np. uprawianie sportów, wyjazd poza granicę Polski w celach zarobkowych.

ilustracja_podroze_europa_swiat

Ubezpieczenie turystyczne - Podróże Europa i Świat

Ważna informacja

Z uwagi na sytuację międzynarodową od 7 października 2023 osoby podróżujące do Izraela, na Zachodni Brzeg Jordanu, czy do Strefy Gazy nie będą mogły skorzystać z ochrony świadczonej przez LINK4 w ramach ubezpieczenia turystycznego.

Co wyróżnia ubezpieczenie turystyczne – Podróże Europa i Świat?

Ochrona dopasowana
do potrzeb

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie turystyczne_opcje

W LINK4 oferujemy polisę na wyjazdy zagraniczne. Podstawowy zakres ochrony, jakim jest ubezpieczenie Kosztów leczenia i Assistance może być rozszerzony o dodatkowe opcje — od ubezpieczenia NNW, OC w życiu prywatnym, przez rozszerzenie ochrony o amatorskie uprawianie sportów zimowych aż po ubezpieczenie mienia ruchomego pozostawionego w miejscu zamieszkania na czas podróży.

Oblicz składkę

Polisa dopasowana
do celu podróży

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie turystyczne_tarcza ziemia

Planując podróż, istotne jest, by dostosować ubezpieczenie do regionu docelowego. W LINK4 umożliwiamy Ci dokładne sprecyzowanie Twojego kierunku wyjazdu. W LINK4 stawiamy na elastyczność i dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Skontaktuj się z Doradcą, który pomoże Ci dopasować odpowiednie ubezpieczenie. Ciesz się podróżą bez zmartwień o bezpieczeństwo i finanse, niezależnie od destynacji.

Oblicz składkę

Wygodna kalkulacja składki

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie turystyczne_kalkulacja

Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wykorzystując nasz Kalkulator dostępny online, w prosty sposób wyliczysz wysokość składki za ubezpieczenie. Wystarczy podać kilka kluczowych informacji dotyczących podróży, a nasz system przeliczy dla Ciebie koszt ubezpieczenia. Możesz również skontaktować się z naszym Doradcą. W LINK4 stawiamy na komfort naszych klientów.

Oblicz składkę

Wybierasz się za granicę? Nie zapomnij o odpowiednio dobranym ubezpieczeniu turystycznym

Podczas zagranicznych wyjazdów polskie ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ nie obowiązuje albo działa tylko w ograniczonym zakresie. Aby zapewnić sobie i swoim najbliższym szerszą ochronę na wypadek niespodziewanych zdarzeń, musisz wykupić polisę turystyczną. W LINK4 jej zakres dostosujesz do własnych potrzeb, a umowę zawrzesz wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu – Podróże Europa i Świat możesz liczyć na

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia

Jeżeli ubezpieczony nagle zachoruje lub ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi, polisa ubezpieczeniowa na wyjazd za granicę zapewnia organizację i pokrycie kosztów leczenia, w tym np. konsultacji lekarskich, leków czy niecierpiących zwłoki zabiegów i operacji. Sumę ubezpieczenia możesz dostosować do Twoich potrzeb i warunków panujących w danym kraju. 

 • Usługi Assistance 

Assistance pomoże Ci poradzić sobie ze skutkami niespodziewanego zdarzenia w czasie zagranicznego wyjazdu, w tym np. w zakresie ratownictwa. 

 • Polisę NNW

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zapewnia wypłatę świadczenia w sytuacji, gdy ubezpieczony dozna uszczerbku na zdrowiu. 

 • OC w życiu prywatnym

Polisa chroni Twoje interesy finansowe na wypadek, gdy wyrządzisz szkody osobom trzecim. 

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Kalkulacja składki na ubezpieczenie turystyczne – Podróże Europa i Świat

Pan Jan wybiera się z żoną na dwutygodniowe wakacje do USA. Za polisę zapłaci jedynie 241,92 zł.

Pani Katarzyna wyjeżdża w Alpy na tydzień pojeździć z przyjaciółmi na nartach. Dzięki rozszerzeniu ubezpieczenia o amatorskie uprawianie sportów zimowych za polisę zapłaci 150,64 zł.*

 • Image
  Mężczyzna

  Jan, 

  USA

 • Image
  Kobieta

  Katarzyna,

  Alpy

Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

   Rozszerz ochronę ubezpieczenia turystycznego - Podróże Europa i Świat o dodatkowe opcje

   • Amatorskie uprawianie sportów zimowych

   Wykup taką opcję, jeżeli podczas wyjazdu planujesz uprawiać sporty zimowe takie jak np. jazda na nartach czy snowboardzie po wyznaczonych trasach, jazda na łyżwach czy narciarstwo biegowe. 

   • Wykonywanie pracy fizycznej

   Opcja dedykowana dla osób, które podczas pobytu za granicą chcą podjąć się pracy fizycznej i zdecydują się na ochronę przed skutkami niespodziewanych zdarzeń. 

   • Ubezpieczenie bagażu podróżnego

   Zapewnia odszkodowanie w przypadku uszkodzenia bagażu albo jego utraty w wyniku zdarzeń losowych czy kradzieży*. 

   • Ubezpieczenie mienia pozostawionego w domu na czas podróży

   Ochrona obejmuje mienie ruchome, które jest ubezpieczone od pożaru i innych zdarzeń losowych oraz od kradzieży z włamaniem lub rabunku. Polisa zabezpiecza także elementy stałe.
   *Bagaż objęty jest ochroną w razie kradzieży pod warunkiem, że ubezpieczony:
   1) powierzył go Przewoźnikowi zawodowemu do przewozu
   - na podstawie odpowiedniego dokumentu
   przewozowego,
   2) oddał go za pokwitowaniem do przechowalni bagażu,
   3) zostawił go w zamkniętym pomieszczeniu, które zajmuje
   w miejscu zakwaterowania,
   4) zostawił go w zamkniętym indywidualnym pomieszczeniu
   bagażowym na dworcu kolejowym, autobusowym
   lub lotniczym,
   5) umieścił go w:
   a. zamontowanej na stałe, zamkniętej sakwie motocyklowej,
   b. zamkniętym luku bagażowym,
   c. bagażniku zamkniętego kluczykiem lub zamkiem
   centralnym samochodu, stojącego na parkingu strzeżonym,
   d. zamkniętej kabinie przyczepy,
   e. zamkniętej kabinie jednostki pływającej

   Najczęściej zadawane pytania.

   Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?

   Obrazek strzałka w dół

   Koszt takiego ubezpieczenia uzależniony jest m.in. od miejsca wyjazdu, czasu trwania polisy, zakresu wybranej ochrony ubezpieczeniowej czy sumy ubezpieczenia. Wysokość składki jest ustalana każdorazowo indywidualnie, a jej koszt możesz wyliczyć za pomocą kalkulatora ubezpieczeń.

   Jest to bardzo proste narzędzie, dzięki któremu w kilkadziesiąt sekund jesteś w stanie sprawdzić, ile dokładnie wyniesie Twoja składka ubezpieczeniowa oraz jaki będzie zakres polisy. Co więcej, dzięki niemu łatwo dopasujesz zakres ubezpieczenia do Twoich potrzeb oraz oczekiwań finansowych.

   Dzięki temu Twoje ubezpieczenie zagraniczne pozwoli Ci zadbać o wszystkie ważne dla Ciebie kwestie. Zapewni Ci spokój i poczucie bezpieczeństwa, a Ty będziesz mógł skupić się na odpoczynku.

   Na co zwracać uwagę, wybierając ubezpieczenie zagraniczne?

   Obrazek strzałka w dół

   Po pierwsze sprawdź, czy ubezpieczenie w podróży zagranicznej swoim zakresem terytorialnym obejmuje kraj lub region, do którego się udajesz. Po drugie zorientuj się, jakie dokładnie ryzyka objęte są ochroną ubezpieczeniową. Następnie dokładne przejrzyj wyłączenia i inne warunki polisy, dostępne w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

   Oferowane przez LINK4 ubezpieczenie w podróży zagranicznej oferuje szeroki zakres ochrony, jednak istnieją także pewne wyłączenia oraz wyjątki, w przypadku wystąpienia których odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Dotyczy to sytuacji, gdy na przykład do uszkodzenia mienia innej osoby dojdzie w wyniku Twojego celowego działania lub gdy będziesz pod wpływem substancji odurzających. Warto się z nimi zapoznać, by ustrzec się przed nieprzyjemnościami.

   Jaki zakres obejmuje ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

   Obrazek strzałka w dół

   Polisa obejmuje m.in. pokrycie kosztów leczenia w razie hospitalizacji czy transportu poszkodowanego w razie wypadku lub choroby. Możesz liczyć na pomoc w kwestii badań i zabiegów ambulatoryjnych, zakupu lekarstw oraz środków opatrunkowych. Masz także możliwość skorzystać z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, aby w razie sytuacji, gdy wyrządzisz szkody osobie trzeciej, to LINK4 pokryło koszty rekompensaty finansowej. W określonych przypadkach w ramach polisy NNW należy Ci się także świadczenie za poniesiony w wyniku nieszczęśliwego wypadku uszczerbek na zdrowiu.

   Takie ubezpieczenie za granicę jest praktycznym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy często wybierają wakacje poza granicami Polski. Bez względu na to, gdzie wyjeżdżasz, możesz liczyć na pomoc oraz ochronę w wielu sytuacjach. Warto wspomnieć o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Pozwala ono na wypłacenie odszkodowania, gdy wyrządzisz komuś nieumyślnie krzywdę. Nie będziesz musiał wtedy pokrywać strat z własnych środków, które w wielu przypadkach mogą sięgać znacznych kwot.

   Na czym polega ubezpieczenie zagraniczne?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie na wyjazd za granicę polega na zapewnieniu ochrony ubezpieczeniowej podczas pobytu w innych krajach, niż Polska. LINK4 zobowiązuje się do pomocy ubezpieczonemu w sytuacjach określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, takich jak np. organizacja i pokrycie kosztów wizyty u lekarza w razie choroby.

   Ubezpieczenie na wyjazd za granicę zapewnia pokrycie kosztów leczenia oraz zabiegów ambulatoryjnych, leczenia stomatologicznego czy też opieki nad dziećmi i zwierzętami w czasie hospitalizacji osoby ubezpieczonej. Jak widzisz, jest to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu każdy zagraniczny wyjazd będziesz mógł w całości poświęcić na relaks. Ewentualne kłopoty pomoże Ci rozwiązać LINK4, a Ty bezpiecznie wrócisz do kraju.

   Do kogo skierowane jest ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?

   Obrazek strzałka w dół

   Polisa ta skierowana jest do wszystkich osób, które podróżują za granicę i chcą podczas swoich wyjazdów czuć się bezpiecznie. Dzięki ubezpieczeniu można uchronić się nie tylko przed stresem, ale też przed dużymi kosztami ewentualnego leczenia lub naprawy wyrządzonych szkód. Zwłaszcza za granicą, może to oznaczać całkiem duże wydatki. Dlatego też dobrze mieć ubezpieczenie, które pozwoli uchronić się przed związanymi z tym dotkliwymi stratami finansowymi.

   Ubezpieczenie Podróże Europa i Świat

   Niezależnie od tego, w jaką wybierasz się podróż, z ubezpieczeniem Podróże Link4 będziesz czuć się bezpiecznie.

   Obrazek strzałka w dół

   Koszty leczenia i hospitalizacji  POKRYCIE KOSZTÓW LECZENIA W RAZIE WYPADKU LUB CHOROBY

   Jeśli zachorujesz lub przydarzy się nieszczęśliwy wypadek, ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy assistance pokryje koszty m.in.:

   • badań i zabiegów ambulatoryjnych, 
   • zakupu lekarstw i środków opatrunkowych, 
   • hospitalizacji,
   • transport osoby ubezpieczonej między placówkami medycznymi, 
   • poszukiwań i ratownictwa, 
   • opieki nad dziećmi i zwierzętami w czasie hospitalizacji osoby ubezpieczonej.

   Pamiętaj, że EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zastępuje ubezpieczenia turystycznego o szerokim zakresie, dopasowywanym specjalnie do potrzeb Twoich i Twoich bliskich.
    

   OC w życiu prywatnym  ODSZKODOWANIE, JEŚLI WYRZĄDZISZ SZKODĘ OSOBIE TRZECIEJ

   Zapewniamy również ochronę na wypadek wyrządzenia szkód osobie trzeciej, dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wypłacimy rekompensatę finansową poszkodowanej osobie.
    

   Ubezpieczenie NNW   ŚWIADCZENIE W PRZYPADKU USZCZERBKU NA ZDROWIU

   W pakiecie oferujemy również ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków, które zabezpieczy Cię finansowo na wypadek uszczerbku na zdrowiu, jakiego możesz doznać za granicą.
    

   ubezpieczenie bagażu podręcznego  OPÓŹNIENIE W DOSTARCZENIU BAGAŻU

   Jeżeli wystąpi opóźnienie w dostarczeniu bagażu podróżnego powyżej 6 godzin, zwrócimy wydatki poniesione na zakup niezbędnych środków higieny osobistej, leków oraz artykułów spożywczych.
    

   Transport do bezpiecznego miejsca  TRANSPORT DO BEZPIECZNEGO MIEJSCA W CZASIE ZAGROŻENIA

   W przypadku epidemii, wojny, ataku terrorystycznego, rewolucji, katastrofy naturalnej, zwrócimy koszty transportu do najbliższego bezpiecznego miejsca oraz koszt zakwaterowania lub wcześniejszego powrotu do domu.
    

   ubezpieczenie dopasowane do potrzeb  UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE DOSTOSOWANE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

   Zakres pchrony możesz rozszerzyć o:

   • amatorskie uprawianie sportów zimowych,
   • amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka,
   • wykonywanie pracy fizycznej,
   • choroby przewlekłe.
     

   Assistance samochodu  PODRÓŻ WŁASNYM SAMOCHODEM

   Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w ramach oferty Assistance i ciesz się pełnią niezależności w trakcie zagranicznej podróży własnym autem.
    

   Ubezpieczenie mienia  UBEZPIECZENIE MIENIA POZOSTAWIONEGO W MIESZKANIU NA CZAS PODRÓŻY

   Dzięki ubezpieczeniu mienia pozostawionego w mieszkaniu na czas Twojej nieobecności, zaoszczędzisz sobie i swojej rodzinie stresów związanych ze skutkami włamania, kradzieży czy nawet pożaru.

   Sprawdź także:

   Szczegółowe informacje znajdują się w OWU dostępnym na stronie https://dokumenty.link4.pl/

   Ubezpieczenie 
   podróżne