Koszty leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku.

Koszty ratownictwa i poszukiwania.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie Turystyczne - Sporty wysokiego ryzyka

Ważna informacja

Z uwagi na sytuację międzynarodową od 7 października 2023 osoby podróżujące do Izraela, na Zachodni Brzeg Jordanu, czy do Strefy Gazy nie będą mogły skorzystać z ochrony świadczonej przez LINK4 w ramach ubezpieczenia turystycznego.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne – Sporty wysokiego ryzyka w LINK4?

Szeroki zakres ubezpieczenia

Image
lista

W LINK4 oferujemy bogaty zakres ubezpieczenia, który obejmuje wiele opcji ochrony. Dzięki temu niezależnie od Twoich potrzeb i priorytetów, możesz wybrać zakres ubezpieczenia. Wybierz spośród dostępnych produktów te, które są dla Ciebie najistotniejsze. W LINK4 dajemy Ci elastyczność i pewność, że Twoje ubezpieczenie jest na miarę Twoich potrzeb.

Oblicz składkę

Duża liczba sportów objętych ochroną

Image
sporty ekstremalne

W LINK4 wiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Dlatego oferujemy ubezpieczenie, które możesz dostosować do swojego aktywnego stylu życia. Jeśli jesteś pasjonatem sportów walki, wspinaczki wysokogórskiej czy innych dyscyplin o podwyższonym ryzyku, nasza oferta jest dla Ciebie. W LINK4 dbamy o to, by każdy czuł się bezpiecznie.

Oblicz składkę

Możliwość załatwienia formalności online

Image
online

LINK4 idzie z duchem czasu, dostarczając wygodne i intuicyjne rozwiązania dla swoich klientów. Proces kalkulacji składki oraz zawierania umowy ubezpieczeniowej został utworzony również w  przestrzeni internetowej. To nie tylko komfort dla Ciebie, ale również oszczędność czasu. Bezpieczeństwo i wygoda – to główne atuty zakupu polisy w LINK4 przez internet.

Oblicz składkę

Pamiętaj, że podstawowa polisa turystyczna nie zapewnia ochrony podczas uprawiania sportów ekstremalnych - dokup dedykowaną opcję w LINK4

Wybierasz się na wakacje i podczas wyjazdu planujesz uprawiać sporty ekstremalne? Musisz rozszerzyć zakres Twojego ubezpieczenia turystycznego. W LINK4 znajdziesz dedykowaną opcję rozszerzenia ochrony o dodatkowe ryzyko – amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka. W ten sposób zabezpieczysz się na wypadek urazu podczas uprawiania tego rodzaju sportów. 

Ubezpieczenie Podróże, rozszerzone o opcję amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka w wersji podstawowej obejmuje

 

 • Koszty leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia pozwala w razie choroby bądź nieszczęśliwego wypadku na skorzystanie z konsultacji lekarskiej czy niecierpiących zwłoki zabiegów. Otrzymasz również zwrot kosztów zakupu leków. 

Jeśli chcesz rozszerzyć Twój zakres ochrony, wykup także:

 • Assistance 

Assistance zapewni pomoc w obliczu nieprzewidzianych zdarzeń, w tym m.in. transport medyczny, pobyt osoby bliskiej w razie Twojej, przedłużającej się hospitalizacji czy opiekę nad dzieckiem. 

 • OC w życiu prywatnym

Jeśli wyrządzisz komuś szkodę, ubezpieczenie OC uchroni Cię przed koniecznością zapłaty odszkodowania z własnej kieszeni. 

 • NNW

W razie doznania uszczerbku na zdrowiu otrzymasz świadczenie w wysokości 1% sumy ubezpieczenia NNW za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Maksimum przyznanego świadczenia nie może przekroczyć wysokości sumy ubezpieczenia.

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Przykładowa kalkulacja składki ubezpieczenia turystycznego – Sporty wysokiego ryzyka w LINK4

Pan Nikodem wraz z Partnerką wybiera się na tydzień do Słowenii, gdzie zamierza uprawiać wspinaczkę skałkową. Za ubezpieczenie turystyczne z dodatkową ochroną w zakresie amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka zapłaci łącznie 221,33 zł za dwie osoby.*

 • Image
  man
  Pan Nikodem wraz z Partnerką, tydzień w Słowenii
Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

   Twoje ubezpieczenie turystyczne możesz rozszerzyć o dodatkowe opcje

   • Wykonywanie pracy

   Wybierz tę opcję, jeśli podczas wyjazdu zamierzasz pracować fizycznie, aby podlegać ochronie przez cały okres pobytu. 

   • Choroby przewlekłe

   Ubezpieczenie w tej opcji obejmuje również skutki nagłego nasilenia choroby przewlekłej.  

   • Bagaż podróżny

   W LINK4 możesz ubezpieczyć Twój bagaż podróżny od uszkodzeń lub utraty w wyniku zdarzeń losowych, a także kradzieży z włamaniem. Sumę ubezpieczenia możesz wybrać, uwzględniając swoje potrzeby. 

   • Sprzęt sportowy

   W ten sposób zapewnisz sobie ochronę na wypadek uszkodzenia sprzętu sportowego w momencie, gdy jako osoba ubezpieczona ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi podczas amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

   Najczęściej zadawane pytania.

   Czym różnią się sporty ekstremalne od wysokiego ryzyka?

   Obrazek strzałka w dół

   Sporty ekstremalne oraz sporty wysokiego ryzyka to terminy stosowane zamiennie dla określenia pewnej grupy dyscyplin sportowych. Zazwyczaj wymagają odwagi, doświadczenia oraz określonych umiejętności fizycznych. Najczęściej uprawiane są na niebezpiecznym terenie, na przykład w górach, na otwartych zbiornikach wodnych czy też w jaskiniach.

   Ile kosztuje ubezpieczenie “sportów ekstremalnych”?

   Obrazek strzałka w dół

   Cena uzależniona jest od wielu czynników, dlatego też składka obliczana jest dla każdego ubezpieczonego indywidualnie. Jej wysokość zależy m.in. od długości trwania polisy, zakresu ubezpieczenia, wysokości sum ubezpieczenia oraz ryzyk dodatkowych.

   Do kogo skierowane jest ubezpieczenie “sportów ekstremalnych”?

   Obrazek strzałka w dół

   Polisa ta skierowana jest do wszystkich miłośników sportów ekstremalnych, którym zależy na poczuciu bezpieczeństwa. Szeroki zakres ubezpieczenia pozwala na zabezpieczenie siebie oraz sprzętu sportowego i bagażu.

   Ubezpieczenie turystyczne - Sporty wysokiego ryzyka

   Sporty ekstremalne wiążą się z podwyższonym ryzykiem wypadku. Dlatego przed wyjazdem zainwestuj w odpowiadanie ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka (ekstremalne).

   Obrazek strzałka w dół

   W ramach naszego ubezpieczenia ochroną objęte są sporty:

   • wspinaczka wysokogórska i skałkowa, 
   • sporty wodne na rzekach górskich, 
   • jazda na nartach wodnych, 
   • jazda na nartach poza wytyczonymi trasami, 
   • sporty motorowodne, 
   • speleologia,
   • spadochroniarstwo i lotniarstwo.

   Pełną listę sportów znajdziesz w naszym OWU Podróże.

    

   Koszty leczenia i hospitalizacji  KOSZTY LECZENIA I RATOWNICTWA

   W razie nieszczęśliwego wypadku pokryjemy koszty zabiegów ambulatoryjnych, hospitalizacjizakupu lekarstw i transportu do placówki medycznej. Jeżeli Twój stan zdrowia będzie wymagał wizyty lekarza w miejscu zakwaterowania, zapłacimy za jego dojazd i konsultację lekarską.

   W ramach ubezpieczenia Assistance pokryjemy koszty akcji ratowniczej bądź poszukiwawczej w górach lub na akwenie wodnym.


   ubezpieczenie sprzętu sportowego  WŁASNY SPRZĘT SPORTOWY

   Ubezpieczenie sprzętu sportowego na wypadek kradzieży z włamaniem, rozboju, utraty i zniszczenia. Jeśli sprzęt sportowy zostanie uszkodzony podczas nieszczęśliwego wypadku, pokryjemy koszt jego naprawy. Natomiast, jeżeli naprawa przekroczy wartość sprzętu, wypłacimy odszkodowanie, za które będziesz mógł kupić nowy sprzęt. 


   ubezpieczenie bagażu podręcznego  BAGAŻ PODRÓŻNY

   Oferujemy również ubezpieczenie bagażu podróżnego, dzięki któremu wypłacimy odszkodowanie, jeżeli stracisz bagaż w wyniku kradzieży z włamaniem, rozboju lub niewłaściwego przechowywania go przez przewoźnika.
    

   Jakie dyscypliny zaliczamy do sportów wysokiego ryzyka?

   Co w LINK4 rozumiemy pod pojęciem amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka? Jest to aktywność sportowa, której celem jest odpoczynek lub rozrywka, obejmująca uprawianie następujących sportów:

   • wspinaczka wysokogórska z użyciem sprzętu zabezpieczającego (liny, raki, czekan, uprząż) do 5500 m n.p.m.,
   • wspinaczka skałkowa,
   • baloniarstwo, lotniarstwo, motolotniarstwo, paralotniarstwo, szybownictwo oraz pilotowanie jakichkolwiek statków powietrznych (zgodnie z definicją ustawy prawo lotnicze),
   • rafting, skoki do wody, sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, nurkowanie przy użyciu sprzętu specjalistycznego lub przebywanie pod wodą na tzw. zatrzymanym oddechu (Freediving),
   • skoki na gumowej linie,
   • spadochroniarstwo,
   • speleologia,
   • sporty motorowe i motorowodne,
   • sporty i sztuki walki, myślistwo, jazda konna, bobsleje, skoki narciarskie, jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami,
   • jazda na nartach wodnych, wakeboarding, kitesurfing, pływanie jachtem żaglowym pow. 20 mil morskich od brzegu,
   • heliskiing, heliboarding,
   • mountainboarding, parkur, free run, B.A.S.E. jumping, downhill, streetluge,
   • biegi długodystansowe pow. 5 km, triathlon.

   Sprawdź także:

   Ubezpieczenie Podróże dostępne w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na https://dokumenty.link4.pl/

   Aktualności i blog

   Zdjęcie artykułu
   LINK4 nagrodzone prestiżowym tytułem „Friendly Workplace 2023”

   Sprawdź!