Koszty leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku.

Koszty ratownictwa i poszukiwania.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego.

ilustracja_sporty_wysokiego_ryzyka

Ubezpieczenie Turystyczne - Sporty wysokiego ryzyka

Ważna informacja

Z uwagi na sytuację międzynarodową od 7 października 2023 osoby podróżujące do Izraela, na Zachodni Brzeg Jordanu, czy do Strefy Gazy nie będą mogły skorzystać z ochrony świadczonej przez LINK4 w ramach ubezpieczenia turystycznego.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne – Sporty wysokiego ryzyka w LINK4?

Szeroki zakres ubezpieczenia

Image
ikony_na_podstrony_OC mieszkaniowe_tarcza

W LINK4 oferujemy bogaty zakres ubezpieczenia, który obejmuje wiele opcji ochrony. Dzięki temu niezależnie od Twoich potrzeb i priorytetów, możesz wybrać zakres ubezpieczenia. Wybierz spośród dostępnych produktów te, które są dla Ciebie najistotniejsze. W LINK4 dajemy Ci elastyczność i pewność, że Twoje ubezpieczenie jest na miarę Twoich potrzeb.

Oblicz składkę

Duża liczba sportów objętych ochroną

Image
ikony_na_podstrony_sporty wysokiego ryzyka_wspinaczka

W LINK4 wiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Oferujemy ubezpieczenie, które możesz dostosować do swojego stylu życia. Jeśli jesteś pasjonatem sportów walki, wspinaczki wysokogórskiej czy innych dyscyplin o podwyższonym ryzyku, nasza oferta jest dla Ciebie. W LINK4 dbamy o to, by każdy czuł się bezpiecznie.

Oblicz składkę

Możliwość załatwienia formalności online

Image
ikony_na_podstrony_ubezpieczenie domu lub mieszkania od wszelkiego ryzyka_www

LINK4 idzie z duchem czasu, dostarczając wygodne i intuicyjne rozwiązania dla swoich klientów. Proces kalkulacji składki oraz zawierania umowy ubezpieczeniowej został utworzony również w  przestrzeni internetowej. To nie tylko komfort dla Ciebie, ale również oszczędność czasu. Bezpieczeństwo i wygoda – to główne atuty zakupu polisy w LINK4 przez internet.

Oblicz składkę

Pamiętaj, że podstawowa polisa turystyczna nie zapewnia ochrony podczas uprawiania sportów ekstremalnych - dokup dedykowaną opcję w LINK4

Wybierasz się na wakacje i podczas wyjazdu planujesz uprawiać sporty ekstremalne? Musisz rozszerzyć zakres Twojego ubezpieczenia turystycznego. W LINK4 znajdziesz dedykowaną opcję rozszerzenia ochrony o dodatkowe ryzyko – amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka. W ten sposób zabezpieczysz się na wypadek urazu podczas uprawiania tego rodzaju sportów. 

Ubezpieczenie Podróże, rozszerzone o opcję amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka w wersji podstawowej obejmuje

 

 • Koszty leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia pozwala w razie choroby bądź nieszczęśliwego wypadku na skorzystanie z konsultacji lekarskiej czy niecierpiących zwłoki zabiegów. Otrzymasz również zwrot kosztów zakupu leków. 

Jeśli chcesz rozszerzyć Twój zakres ochrony, wykup także:

 • Assistance 

Assistance zapewni pomoc w obliczu nieprzewidzianych zdarzeń, w tym m.in. transport medyczny, pobyt osoby bliskiej w razie Twojej, przedłużającej się hospitalizacji czy opiekę nad dzieckiem. 

 • OC w życiu prywatnym

Jeśli wyrządzisz komuś szkodę, ubezpieczenie OC uchroni Cię przed koniecznością zapłaty odszkodowania z własnej kieszeni. 

 • NNW

W razie doznania uszczerbku na zdrowiu otrzymasz świadczenie w wysokości 1% sumy ubezpieczenia NNW za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Maksimum przyznanego świadczenia nie może przekroczyć wysokości sumy ubezpieczenia.

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Przykładowa kalkulacja składki ubezpieczenia turystycznego – Sporty wysokiego ryzyka w LINK4

Pan Nikodem wraz z Partnerką wybiera się na tydzień do Słowenii, gdzie zamierza uprawiać wspinaczkę skałkową. Za ubezpieczenie turystyczne z dodatkową ochroną w zakresie amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka zapłaci łącznie 221,33 zł za dwie osoby.*

 • Image
  Mężczyzna

  Nikodem,

  Słowenia

Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

   Twoje ubezpieczenie turystyczne możesz rozszerzyć o dodatkowe opcje

   • Wykonywanie pracy

   Wybierz tę opcję, jeśli podczas wyjazdu zamierzasz pracować fizycznie, aby podlegać ochronie przez cały okres pobytu. 

   • Choroby przewlekłe

   Ubezpieczenie w tej opcji obejmuje również skutki nagłego nasilenia choroby przewlekłej.  

   • Bagaż podróżny

   W LINK4 możesz ubezpieczyć Twój bagaż podróżny od uszkodzeń lub utraty w wyniku zdarzeń losowych, a także kradzieży z włamaniem. Sumę ubezpieczenia możesz wybrać, uwzględniając swoje potrzeby. 

   • Sprzęt sportowy

   W ten sposób zapewnisz sobie ochronę na wypadek uszkodzenia sprzętu sportowego w momencie, gdy jako osoba ubezpieczona ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi podczas amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

   Najczęściej zadawane pytania.

   Czym różnią się sporty ekstremalne od wysokiego ryzyka?

   Obrazek strzałka w dół

   Sporty ekstremalne oraz sporty wysokiego ryzyka to terminy stosowane zamiennie dla określenia pewnej grupy dyscyplin sportowych. Zazwyczaj wymagają odwagi, doświadczenia oraz określonych umiejętności fizycznych. Najczęściej uprawiane są na niebezpiecznym terenie, na przykład w górach, na otwartych zbiornikach wodnych czy też w jaskiniach.

   Ile kosztuje ubezpieczenie “sportów ekstremalnych”?

   Obrazek strzałka w dół

   Cena uzależniona jest od wielu czynników, dlatego też składka obliczana jest dla każdego ubezpieczonego indywidualnie. Jej wysokość zależy m.in. od długości trwania polisy, zakresu ubezpieczenia, wysokości sum ubezpieczenia oraz ryzyk dodatkowych.

   Do kogo skierowane jest ubezpieczenie “sportów ekstremalnych”?

   Obrazek strzałka w dół

   Polisa ta skierowana jest do wszystkich miłośników sportów ekstremalnych, którym zależy na poczuciu bezpieczeństwa. Szeroki zakres ubezpieczenia pozwala na zabezpieczenie siebie oraz sprzętu sportowego i bagażu.

   Jakie zalety ma ubezpieczenie turystyczne – rozszerzone o amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka?

   Obrazek strzałka w dół

   Sporty wysokiego ryzyka wiążą się z wyższym prawdopodobieństwem wypadku, dlatego możesz wykupić dodatkową ochronę. Odpowiednie rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego sprawia, że podlegasz ochronie również podczas m.in. wspinaczki wysokogórskiej i skałkowej, sportów wodnych na rzekach górskich, jazdy na nartach wodnych, jazdy na nartach poza wytyczonymi trasami, sportów motorowodnych, speleologii czy spadochroniarstwa i lotniarstwa.

   Jakie zalety ma ubezpieczenie turystyczne – rozszerzone o amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka?

   Obrazek strzałka w dół

   Sporty wysokiego ryzyka wiążą się z wyższym prawdopodobieństwem wypadku, dlatego możesz wykupić dodatkową ochronę. Odpowiednie rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego sprawia, że podlegasz ochronie również podczas m.in. wspinaczki wysokogórskiej i skałkowej, sportów wodnych na rzekach górskich, jazdy na nartach wodnych, jazdy na nartach poza wytyczonymi trasami, sportów motorowodnych, speleologii czy spadochroniarstwa i lotniarstwa.

   Jaki okres obejmuje ubezpieczenie turystyczne rozszerzone o amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka?

   Obrazek strzałka w dół

   Okres ochrony ubezpieczenia turystycznego możesz dostosować do czasu trwania swojego wyjazdu. Polisa świetnie sprawdzi się zarówno podczas krótkich podróży, jak i dłuższych wakacji. Pamiętaj, że w przypadku podróży krajowej data rozpoczęcia ochrony nie może być wcześniejsza niż za 2 dni. W sytuacji, gdy cel wyjazdu znajduje się poza Polską, ochrona może się zacząć nie wcześniej niż za 3 dni.

   Czy można kupić online ubezpieczenie turystyczne rozszerzone o amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka ?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie możesz kupić online. Nie musisz odwiedzać placówki towarzystwa ubezpieczeniowego osobiście, a umowę zawrzesz w kilka chwil. Aby ustalić zakres polisy, skorzystaj z darmowego kalkulatora. Po uzupełnieniu podstawowych danych na temat wyjazdu, takich jak m.in. jego cel, czas trwania ochrony czy liczba osób podróżujących, otrzymasz cenę wraz z informacjami na temat zakresu ubezpieczenia. Jeśli je zaakceptujesz, dokończenie formalności zajmie tylko chwilę a następnie zostaniesz przekierowany do strony na której będziesz mógł opłacić polisę online.

   Czy ubezpieczenie turystyczne obowiązuje za granicą?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie turystyczne może obowiązywać także za granicą. Podczas konfiguracji ubezpieczenia wybierasz, czy polisa ma dotyczyć obszaru Polski, czy Europy lub Świata. Europa obejmuje terytoria państw europejskich oraz wszystkich krajów położonych w Basenie Morza Śródziemnego (tj. Algieria, Egipt, Izrael w tym Strefa Gazy, Liban, Libia, Maroko, Syria, Tunezja), a także Wyspy Kanaryjskie i Azory, natomiast Świat – terytoria wszystkich państw świata. W obu przypadkach z zakresu ubezpieczenia jest wyłączone terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i kraju rezydencji.

   Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne rozszerzone o sporty wysokiego ryzyka?

   Obrazek strzałka w dół

   Ubezpieczenie turystyczne obejmuje zwrot kosztów leczenia, ratownictwa, a nawet opóźnienia w dostarczeniu bagażu. W ramach polisy ochroną objęte są sporty takie jak np. jazda na nartach wodnych, jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami czy spadochroniarstwo i lotniarstwo.

   Czy ubezpieczenie turystyczne rozszerzone działa na całym świecie?

   Obrazek strzałka w dół

   Tak, ubezpieczenie turystyczne na wypadek uprawiania sportów wysokiego ryzyka w LINK4 może obowiązywać na terenie niemal całego świata.

   Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenie turystyczne i jak mogę ją opłacać?

   Obrazek strzałka w dół

   Wysokość składki ubezpieczenia turystycznego zależy przede wszystkim od celu wyjazdu, okresu trwania ochrony i liczby osób ubezpieczonych. Dodatkowe koszty wiążą się również z wykupieniem opcji dodatkowych. Składkę za ubezpieczenie można opłacić online (w tym BLIK) lub przelewem.

   Czy można wykupić polisę, będąc za granicą?

   Obrazek strzałka w dół

   Jeśli przebywasz za granicą, możesz wykupić ubezpieczenie turystyczne, jednak ochrona nie rozpocznie się od razu. W takim wypadku polisa może zacząć obowiązywać nie wcześniej niż za 3 dni. Z tego powodu warto zadbać o wykupienie dostosowanego do potrzeb wyjazdu ubezpieczenia co najmniej na kilka dni przed wyjazdem.

   Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje akcje ratownicze?

   Obrazek strzałka w dół

   W ramach Assistance, możesz też liczyć na pokrycie kosztów akcji ratowniczej bądź poszukiwawczej – w górach lub na akwenie wodnym.

   Ubezpieczenie turystyczne - Sporty wysokiego ryzyka

   Sporty ekstremalne wiążą się z podwyższonym ryzykiem wypadku. Dlatego przed wyjazdem zainwestuj w odpowiadanie ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka (ekstremalne).

   Obrazek strzałka w dół

   W ramach naszego ubezpieczenia ochroną objęte są sporty:

   • wspinaczka wysokogórska i skałkowa, 
   • sporty wodne na rzekach górskich, 
   • jazda na nartach wodnych, 
   • jazda na nartach poza wytyczonymi trasami, 
   • sporty motorowodne, 
   • speleologia,
   • spadochroniarstwo i lotniarstwo.

   Pełną listę sportów znajdziesz w naszym OWU Podróże.

    

    KOSZTY LECZENIA I RATOWNICTWA

   W razie nieszczęśliwego wypadku pokryjemy koszty zabiegów ambulatoryjnych, hospitalizacjizakupu lekarstw i transportu do placówki medycznej. Jeżeli Twój stan zdrowia będzie wymagał wizyty lekarza w miejscu zakwaterowania, zapłacimy za jego dojazd i konsultację lekarską.

   W ramach ubezpieczenia Assistance pokryjemy koszty akcji ratowniczej bądź poszukiwawczej w górach lub na akwenie wodnym.


    WŁASNY SPRZĘT SPORTOWY

   Ubezpieczenie sprzętu sportowego na wypadek kradzieży z włamaniem, rozboju, utraty i zniszczenia. Jeśli sprzęt sportowy zostanie uszkodzony podczas nieszczęśliwego wypadku, pokryjemy koszt jego naprawy. Natomiast, jeżeli naprawa przekroczy wartość sprzętu, wypłacimy odszkodowanie, za które będziesz mógł kupić nowy sprzęt. 


    BAGAŻ PODRÓŻNY

   Oferujemy również ubezpieczenie bagażu podróżnego, dzięki któremu wypłacimy odszkodowanie, jeżeli stracisz bagaż w wyniku kradzieży z włamaniem, rozboju lub niewłaściwego przechowywania go przez przewoźnika.
    

   Jakie dyscypliny zaliczamy do sportów wysokiego ryzyka?

   Co w LINK4 rozumiemy pod pojęciem amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka? Jest to aktywność sportowa, której celem jest odpoczynek lub rozrywka, obejmująca uprawianie następujących sportów:

   • wspinaczka wysokogórska z użyciem sprzętu zabezpieczającego (liny, raki, czekan, uprząż) do 5500 m n.p.m.,
   • wspinaczka skałkowa,
   • baloniarstwo, lotniarstwo, motolotniarstwo, paralotniarstwo, szybownictwo oraz pilotowanie jakichkolwiek statków powietrznych (zgodnie z definicją ustawy prawo lotnicze),
   • rafting, skoki do wody, sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, nurkowanie przy użyciu sprzętu specjalistycznego lub przebywanie pod wodą na tzw. zatrzymanym oddechu (Freediving),
   • skoki na gumowej linie,
   • spadochroniarstwo,
   • speleologia,
   • sporty motorowe i motorowodne,
   • sporty i sztuki walki, myślistwo, jazda konna, bobsleje, skoki narciarskie, jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami,
   • jazda na nartach wodnych, wakeboarding, kitesurfing, pływanie jachtem żaglowym pow. 20 mil morskich od brzegu,
   • heliskiing, heliboarding,
   • mountainboarding, parkur, free run, B.A.S.E. jumping, downhill, streetluge,
   • biegi długodystansowe pow. 5 km, triathlon.

   Sprawdź także:

   Ubezpieczenie Podróże dostępne w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na https://dokumenty.link4.pl/

   Ubezpieczenie 
   podróżne