Kup online polisę OC AC
OC dla ekocyklistów

OC dla ekocyklistów

Image
Ikona klienta
770zł

Pan Gabriel 39 lat, prawo jazdy od 19 lat. Opel Astra IV Sports Tourer 1.4 MR`11 Sport z 2011 roku. Cena obejmuje: OC + AC + NNW 10 000 zł.

OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
Ikona klienta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
770zł

Pan Gabriel 39 lat, prawo jazdy od 19 lat. Opel Astra IV Sports Tourer 1.4 MR`11 Sport z 2011 roku. Cena obejmuje: OC + AC + NNW 10 000 zł.

Oblicz składkę

Jesteś właścicielem hulajnogi elektrycznej? Oto dlaczego warto wykupić OC dla ekocyklistów w LINK4!

Ochrona przed skutkami różnego rodzaju szkód

Image
ubezpieczenie

Korzystanie z hulajnogi elektrycznej łączy frajdę z użytecznością, ale wiąże się z ryzykiem. Aby chronić się przed kosztami ewentualnych wypadków, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem OC w LINK4. Pokryje ono koszty szkód, jakie mógłbyś wyrządzić osobom trzecim czy ich mieniu. Bezpieczeństwo jest kluczowe zarówno dla kierowców, jak i użytkowników hulajnóg.

Oblicz składkę

Zakup OC online

Image
online

W LINK4, dzięki technologii, ubezpieczenie OC pojazdu kupisz w 60 sekund online. Wystarczy wypełnić formularz, a my podamy Ci składkę. Wraz z OC pojazdu możesz kupić również OC dla ekocyklistów. Takie ubezpieczenie daje pewność, że podczas jazdy rowerem czy hulajnogą jesteś chroniony przed ponoszeniem kosztów naprawy spowodowanych szkód. Całość procedury jest zdalna, więc nie musisz wychodzić z domu.

Oblicz składkę

Sam zdecyduj, czy chcesz nabyć ubezpieczenie OC

Image
zniżka

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla pojazdów mechanicznych, w przypadku hulajnogi elektrycznej jest opcjonalne. Niemniej jednak, decydując się na taką polisę dla swojej hulajnogi, zabezpieczasz się przed potencjalnymi kosztami związanymi z wypadkami. W LINK4 łatwo i szybko możesz zdobyć taką ochronę, dbając o swoje finanse i komfort psychiczny podczas jazdy.

Oblicz składkę

Poruszaj się pewniej na drodze z OC dla ekocyklistów!

Poruszasz się hulajnogą elektryczną po mieście, gdzie panuje duży ruch uliczny? W każdej chwili może dojść nawet do drobnego wypadku skutkującego uszkodzeniami ciała, przedmiotów należących do pieszego czy pojazdu zaparkowanego pod blokiem. W takich sytuacjach niezastąpione okazuje się ubezpieczenie OC. Hulajnoga elektryczna może spowodować różnego rodzaju szkody, zarówno rzeczowe, jak i osobowe.

Możesz wówczas liczyć na wsparcie finansowe z polisy, z której opłacone zostaną niezbędne koszty jak: pokrycie szkód rzeczowych – m.in. zarysowanie samochodu, wgniecenie maski itp. oraz pokrycie szkód osobowych – uszkodzenie ciała osoby trzeciej, np. potrącenie lub najechanie na kogoś. Sprawdź, ile zapłacisz za OC dla Ekocyklistów w LINK4.

Na co możesz liczyć wybierając OC dla Ekocyklistów w LINK4?

 • Pokrycie szkód rzeczowych

Zarysowanie pojazdu, czy uszkodzenie obiektu małej architektury miejskiej – to tylko wybrane sytuacje, które mogą się przytrafić podczas jazdy hulajnogą elektryczną. OC ma na celu zapewnić rekompensatę wyrządzonych szkód bez nadwyrężania Twojego budżetu.

 • Wsparcie finansowe w razie szkód osobowych

Potrącenie pieszego może być bardzo nieprzyjemne w skutkach. Mając OC dla Ekocyklistów, nie musisz płacić za takie szkody z własnej kieszeni. Ponadto takie ubezpieczenie obejmuje nie tylko odszkodowanie za obrażenia, ale także wsparcie finansowe na ewentualną rehabilitację czy zakup niezbędnego sprzętu. 

 • Szeroki zakres terytorialny

OC na hulajnogę elektryczną w LINK4 działa nie tylko na terenie Polski, ale także w całej Europie. Dzięki temu możesz swobodnie poruszać się hulajnogą na urlopie, ciesząc się z wypoczynku.

 • Ochronę dla użytkownika zwykłej hulajnogi i roweru

OC dla Ekocyklistów obejmuje nie tylko osobę, która przemieszcza się na hulajnodze elektrycznej, ale także użytkownika środków transportu napędzanych własną siłą mięśni. 

Zniżka -7%

Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

Oblicz składkę

Przykładowe kalkulacje ubezpieczenia OC dla Ekocyklistów

Pani Ania uwielbia jeździć hulajnogą elektryczną i rowerem po mieście oraz poza nim. Wykupiła ubezpieczenie OC komunikacyjne, rozszerzone o OC dla Ekocyklistów, za które wysokość składki wyniosła 70 złotych rocznie. Takie rozwiązanie daje jej większy spokój podczas podróżowania.

Pan Mateusz wykupił OC komunikacyjne wraz z ubezpieczeniem OC na hulajnogę elektryczną. Rozszerzenie polisy kosztowało go 40 złotych. To daje mu pewność, że może swobodnie poruszać się po mieście. Często też wyjeżdża za granicę, a jego polisa działa na terenie całej Europy.*

 • Image
  zarząd
  Ania
 • Image
  man
  Mateusz
Ikona ostrzeżenia

*Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

  Jeszcze więcej korzyści płynących z OC dla Ekocyklistów

  • Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zapewnia odszkodowanie dla Ciebie lub Twoich bliskich na wypadek uszczerbku na zdrowiu albo śmierci na skutek wypadku komunikacyjnego. Sumę ubezpieczenia NNW dobierasz do Twoich potrzeb podczas zakupu polisy.

   Najczęściej zadawane pytania.

   Dla kogo przeznaczone OC dla ekocyklistów?

   Obrazek strzałka w dół

   Ekocyklista to użytkownik jedno- lub wielośladowego środka transportu, napędzanego za pomocą silnika elektrycznego (warunkiem jest konstrukcja, która ogranicza prędkość jazdy do 25km/h) lub siłą mięśni poruszającej się nim osoby - a więc np. roweru, hulajnogi elektrycznej bądź zwykłej. OC dla Ekocyklisty możesz wykupić w LINK4. W ramach polisy otrzymasz ochronę, gdy podczas podróży z Twojej winy zostanie wyrządzona szkoda – innej osobie lub jej mieniu.

   Jeżeli codziennie poruszasz się wyżej wymienionymi rodzajami pojazdów, powinieneś zaopatrzyć się w tak zwane OC rowerzysty. Unikniesz w ten sposób wielu kłopotów związanych z usuwaniem wyrządzonych szkód – czy to w mieniu innych osób, czy też uszczerbku na zdrowiu.

   Jakie są korzyści z ubezpieczenia OC dla ekocyklistów?

   Obrazek strzałka w dół

   W trakcie jazdy może zdarzyć się, że zarysujesz cudzy pojazd lub potrącisz pieszego, w wyniku czego odniesie on obrażenia wymagające hospitalizacji. Osoby takie mają prawo pociągnąć Cię do odpowiedzialności i żądać pokrycia strat, a nawet wypłacenia zadośćuczynienia. Jeżeli jednak posiadasz ubezpieczenie OC na rower, czy hulajnogę, nie musisz obawiać się niespodziewanych wydatków. Polisa taka obejmuje: Pokrycie szkód rzeczowych – m.in. zarysowanie samochodu, wgniecenie maski itp. oraz pokrycie szkód osobowych – uszkodzenie ciała osoby trzeciej, np. potrącenie lub najechanie na kogoś. Co ważne, ubezpieczenie to obowiązuje na terenie całej Europy. Dlatego, nawet gdy wybierzesz się na wakacyjną, zagraniczną wyprawę z rowerem, możesz czuć się bezpiecznie. Ubezpieczenie OC na rower to rozsądne i praktyczne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na spokoju i finansowym bezpieczeństwie.

   Spokój i bezpieczeństwo, jakie daje OC dla ekocyklisty, są bezcenne. Możesz bez przeszkód skupić się na treningu, dojeździe do pracy czy też rodzinnej wycieczce rowerowej. A jeżeli w jej trakcie przydarzy Ci się coś nieprzyjemnego, LINK4 wypłaci poszkodowanym osobom odszkodowanie.

   Ile kosztuje OC dla ekocyklisty?

   Obrazek strzałka w dół

   Koszt ubezpieczenia dla ekocyklistów ustalany jest indywidualnie na podstawie informacji, które uzyskamy przy zawieraniu Umowy. Składkę możesz opłacić jednorazowo albo w ratach – w terminach zapisanych w Polisie.

   Jeżeli jesteś ciekawy, ile może wynieść Twoja składka, zadzwoń do nas pod numer 22 444 44 44. Możesz także skorzystać z kalkulatora online na naszej stronie lub udać się do Twojego agenta LINK4. W taki sposób dowiesz się wszystkiego na temat wysokości składki, sposobu zapłaty oraz zakresu ochrony ubezpieczeniowej.

   Czy OC ekocyklisty działa na wypożyczonym pojeździe?

   Obrazek strzałka w dół

   OC dla ekocyklistów chroni konkretną, wskazaną imiennie osobę, ale nie ogranicza się do jednego pojazdu. Ubezpieczony może poruszać dowolnym Urządzeniem spełniającym warunki określone w OWU.

   Nawet znajdując się na wakacjach za granicą, dzięki OC dla rowerzysty jesteś objęty ochroną ubezpieczeniową. Obejmuje Cię ona także, gdy poruszając się wypożyczonym rowerem, spowodujesz stłuczkę lub potrącisz pieszego.

   OC dla ekocyklistów

   Właściciele rowerów lub hulajnóg elektrycznych nie mają obowiązku wykupienia polisy. Jednak OC dla Ekocyklistów to bardzo praktyczne rozwiązanie. Zdecyduj się na nie zwłaszcza wtedy, gdy często poruszasz się jednośladem po mieście, gdzie panuje duży ruch uliczny. W takim środowisku istnieje duże ryzyko najechania na nieuważnego pieszego, uszkodzenia zaparkowanego lub poruszającego się po drodze pojazdu.

   Obrazek strzałka w dół

   LINK4 pokryje wyrządzone z Twojej winy szkody w związku z użytkowaniem urządzeń:

   • rzeczowe (np. uszkodzenie czyjegoś samochodu)
   • osobowe ( np. uszkodzenie ciała osoby trzeciej)

   Urządzenie to jedno lub wielośladowy środek transportu, napędzany za pomocą silnika elektrycznego (konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h) lub napędzany siłą mięśni poruszającej się nim osoby.

    

   Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe na terenie Europy

   OC dla Ekocyklistów – co to takiego?

   Obowiązkowym ubezpieczeniem OC w Polsce objęte są wszystkie pojazdy mechaniczne. Dlatego też każdy posiadacz samochodu, motocykla, quada czy skutera musi taką polisę posiadać. Zapewnia ona ochronę, jeśli wypadek lub kolizja powstaną z winy osoby prowadzącej dany pojazd. W razie takiego zdarzenia to ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy pojazdów oraz innych szkód osób trzecich. 

   Na podobnej zasadzie działa OC dla Ekocyklisty. Rower czy hulajnoga elektryczna, które poruszają się szybko, mogą wpaść w poślizg i spowodować różnego rodzaju szkody. Jeśli posiadasz OC dla Ekocyklistów w LINK4, koszty związane z usunięciem skutków takiego zdarzenia poniesiemy my. A warto mieć świadomość, że naprawa uszkodzonego przez Ciebie pojazdu, koszty leczenia potrąconego pieszego lub jego rehabilitacji często wynoszą tysiące złotych, więc w razie kolizji mogą być sporym wydatkiem.

   Dlatego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność, wykupując polisę o podobnym działaniu do OC samochodowego. Gdy jesteś sprawcą kolizji z innym pojazdem lub pieszym, Twoja odpowiedzialność cywilna chroniona jest przez LINK4. Należne odszkodowania lub zadośćuczynienia wypłacone zostaną z Twojej polisy ubezpieczeniowej.
    

   OC dla Ekocyklistów – co obejmuje polisa?

   Bez względu na to, czy swoim jednośladem dojeżdżasz do pracy, czy też jeździsz po górskich szlakach, warto wykupić OC na rower. Nawet jeżeli poruszasz się ostrożnie i przestrzegasz przepisów ruchu drogowego, może się okazać, że staniesz się sprawcą kolizji. Niestety w takim wypadku jesteś traktowany tak jak każdy inny kierowca. Zbadana zostanie Twoja trzeźwość, możesz dostać mandat i zobowiązany jesteś do pokrycia szkód powstałych z Twojej winy. 

   Nie każdy rowerzysta zdaje sobie z tego sprawę. Koszty naprawy nawet pojedynczego elementu w nowoczesnych samochodach mogą wynieść setki, a nawet tysiące złotych. Dlatego OC dla Ekocyklistów to rozsądne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał ponosić ogromnych kosztów finansowych.

   OC dla Ekocyklistów w LINK4 chroni Cię w wielu przypadkach, które można podzielić na dwie kategorie:

   • Rzeczowe (np. uszkodzenie czyjegoś samochodu) – nie tylko, gdy jesteś sprawcą kolizji, ale także wtedy, gdy zarysujesz lub w inny sposób uszkodzisz np. pojazd na parkingu. Wówczas pokryjemy koszt wymiany, naprawy czy też lakierowania danego elementu karoserii.
   • Osobowe (np. uszkodzenie ciała osoby trzeciej) – podczas jazdy po ścieżkach rowerowych może się zdarzyć, że najedziesz, potrącisz lub wpadniesz w pieszego, w wyniku czego odniesie on obrażenia.

   Cena takiej polisy wyliczana jest indywidualnie.

   Dlatego też, jeśli często poruszasz się pojazdem napędzanym siłą mięśni, zwłaszcza po ruchliwych ulicach warto wykupić ubezpieczenie OC na rower w LINK4. W ten sposób zabezpieczysz się na wiele nieprzewidzianych sytuacji, jakie mogą spotkać Cię na drodze. Koszt polisy jest niewielki, a może Cię on ustrzec przed znacznymi wydatkami.
    

   OC na hulajnogę czy rower. Dlaczego warto wybrać LINK4?

   Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów może zostać wykupione na jedno- lub wielośladowy środek transportu, napędzany za pomocą silnika elektrycznego (konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h) lub siłą mięśni poruszającej się nim osoby. Ubezpieczenie obejmuje szkody powstałe na terenie Europy, więc nie musisz martwić się o kolizje spowodowane na wakacjach za granicą.

   A może zamiast rowerem poruszasz się hulajnogą elektryczną? Jeżeli tak, to w LINK4 też możesz wykupić polisę dla ekocyklistów. Pamiętaj, że tak jak rowerzyści jesteś narażony na koszty w razie kolizji z samochodem lub pieszym. Ubezpieczenie OC na hulajnogę elektryczną czy rower da Ci poczucie bezpieczeństwa.

   Dzięki takiemu ubezpieczeniu zapewnisz sobie spokój. Po zgłoszeniu zdarzenia drogowego działamy szybko i skutecznie, a Ty możesz cieszyć, się, iż zdecydowałeś się na ubezpieczenie OC. Hulajnoga elektryczna czy rower to wygodne i przyjemne środki transportu, dlatego też poruszanie się nimi nie powinno wiązać się z obawą o skutki ewentualnych kolizji.

   Warto mieć ubezpieczenie OC. Docenisz to, gdy przez przypadek zderzysz się z samochodem lub potrącisz pieszego. Wtedy, zamiast płacić za naprawę wyrządzonych szkód z własnej kieszeni, możesz liczyć na pokrycie kosztów przez LINK4.

   Jeśli zainteresowała Cię polisa, skontaktuj się z nami, a Doradcy LINK4 opowiedzą Ci o szczegółach oferty i wyliczą koszt składki OC na rower czy hulajnogę.

   Sprawdź także:

   Ubezpieczenie OC dla Ekocyklistów dostępne w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na https://dokumenty.link4.pl/

   Aktualności i blog

   Zdjęcie artykułu
   LINK4 nagrodzone prestiżowym tytułem „Friendly Workplace 2023”

   Sprawdź!