Z początkiem kwietnia wystartował nabór do jesiennej edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE. LINK4 po raz kolejny wesprze młode startupy w drodze po biznesowy sukces.
Udział w rekrutacji do akceleratora MIT Enterprise Forum CEE mogą wziąć startupy technologiczne z Polski oraz czternastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Młodzi przedsiębiorcy mogą składać aplikacje za pośrednictwem strony internetowej mitefcee.org do 30 czerwca 2019 roku. Ok. 25 najlepszych startupów, wyłonionych do udziału w programie, przejdzie kompleksowy, trzymiesięczny proces akceleracji, otrzyma dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie nawet do 200 tys. zł, a także zyska szansę na nawiązanie komercyjnej współpracy z czołowymi polskimi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami.
Organizatorem programu jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, która zrealizowała dotychczas pięć edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. W poprzedniej edycji LINK4 po raz pierwszy został partnerem ścieżki InsurTech, po której podjął decyzję o realizacji projektów pilotażowych z trzema wybranymi startupami, spośród 18 uczestniczących w programie.
– Udział w programie dał nam bardzo cenną możliwość poznania środowiska start-upów, które jest bardzo różnorodne. Dziś już lepiej wiemy, jak z nimi rozmawiać, bo lepiej rozumiemy sposób ich funkcjonowania. Dlatego liczymy, że także w tym roku poznamy ciekawe rozwiązania, w których dostrzeżemy potencjał do wykorzystania również w naszym biznesie – mówi Mariusz Rosa, dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Innowacji w LINK4.
W tym roku rekrutacja do jesiennej edycji programu startuje już wiosną, by zespoły miały więcej czasu na przesyłanie swoich zgłoszeń. Organizator uprościł też formułę aplikowania, dzięki czemu jest ona szybsza i bardziej intuicyjna.
– Do aplikowania do programu zapraszamy startupy technologiczne z Polski i krajów CEE, które rozwijają technologie mogące znaleźć zastosowanie m.in. w przemyśle farmaceutycznym i Industry 4.0, a także w sektorze energetycznym, ubezpieczeniowym, finansowym czy w branży Smart Buildings – tłumaczy Łukasz Owczarek, Head of Acceleration w Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej.
Startupy, które zakwalifikują się do projektu, przejdą akcelerację zgodnie z modelem 24 kroków zdyscyplinowanej przedsiębiorczości, rozwiniętym przez Williama Auleta, profesora Massachusetts Institute of Technology (MIT). Otrzymają także możliwość globalnego networkingu, w tym nawiązania relacji biznesowych z potencjalnymi partnerami oraz inwestorami. W agendzie programu przewidziano ponadto konsultacje z prawnikami, rzecznikami patentowymi, coachami sprzedaży czy specjalistami z zakresu HR.
Kontakt dla mediów