Pracownicy LINK4 biegną na rekord. W tegorocznej imprezie Biegnij Warszawo aż 31 osób podjęło wyzwanie przebiegnięcia 10 km lub przemaszerowania 5 km. Za każdy przebyty kilometr firma przekaże 10 zł na konto Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.
Biegnij Warszawo to kolejna impreza biegowa, w której pracownicy LINK4 podjęli wyzwanie sportowe w szczytnym celu. I jak się okazało, rekordowa – zarówno pod względem frekwencji, jak i przebytych kilometrów. Firmowa drużyna LINK4run stawiła się na starcie niedzielnego biegu w liczbie 31 osób, spośród których 19 zdecydowało się przebiec 10-kilometrową trasę, a 12 przemaszerowało 5 kilometrów.
– Rosnąca frekwencja w imprezach biegowych bardzo cieszy, bo nasz zespół jest różnorodny. Mamy w nim zarówno doświadczonych biegaczy, wśród których nie brakuje maratończyków, jak i osoby startujące po raz pierwszy, wyznaczające sobie ambitne wyzwanie – mówi Maciej Krzysztoszek, rzecznik prasowy LINK4 i koordynator drużyny biegowej w firmie. – Staramy się startować w takich imprezach, w których jak najwięcej osób będzie mogło wziąć udział. Najczęściej są to biegi na 5 i 10 kilometrów, ale w tym roku nie zabrakło też półmaratonu – dodaje.
W tym roku firmowa drużyna LINK4run wzięła udział w PZU Półmaratonie Warszawskim, Biegu Firmowym, Biegu Powstania Warszawskiego i właśnie w Biegnij Warszawo. Za każdym razem pokonane kilometry LINK4 zamienia na finansowe wsparcie dla Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska. Po niedzielnym biegu firma przekaże na konto fundacji 10 zł za każdy z 250 przebiegniętych kilometrów.
– Cieszymy się, że pasje naszych pracowników możemy przekuć w realną pomoc – mówi Katarzyna Giera, odpowiedzialna w firmie za działania społeczne. – Stałą współpracę z fundacją rozpoczęliśmy wiosną tego roku i mamy przekonanie, że to dobry kierunek działań, bo ratownicy motocyklowi mogą dotrzeć na miejsce zdarzenia bardzo szybko, a czas w sytuacjach zagrożenia życia jest bezcenny – zaznacza.
Misją Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska jest ratowanie życia poprzez niesienie pierwszej pomocy, edukację i wspieranie rozwoju ratownictwa. Dzięki posiadanym motoambulansom ratownicy mogą dotrzeć z pomocą tam, gdzie jest ona pilnie potrzebna. To szczególnie ważne w czasach zakorkowanych miast i przy powszechnie znanym problemie z tworzeniem przez kierowców tzw. korytarza życia – to właśnie wtedy motocykl może sprawnie i szybko dotrzeć z pomocą na miejsce wypadku.
Kontakt dla mediów