Gdzie pojechać na majówkę autem? 6 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić z rodziną
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena obejmuje: ubezpieczenie OC.
OC
Assistance
NNW
OC
Assistance
NNW
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena obejmuje: ubezpieczenie OC.
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC.
OC
Assistance
NNW
OC
Assistance
NNW
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC.
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC + Auto Assistance.
OC
Assistance
NNW
OC
Assistance
NNW
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC + Auto Assistance.
Długi weekend majowy jest coraz bliżej, a to oznacza, że najwyższa pora wybrać miejsce, w które udasz się w tym roku. Jeśli planujesz wypoczynek w kraju, dojazd własnym samochodem może okazać się dobrą opcją. Gdzie pojechać na majówkę w Polsce? Poznaj nasze propozycje i zaplanuj wymarzony urlop.
- Dlaczego majówka to idealny czas na podróż samochodową z rodziną?
- Gdzie pojechać na majówkę w Polsce? 6 ciekawych miejsc, do których warto wybrać się autem
- Jak zaplanować rodzinną podróż samochodową w długi weekend majowy?
- Co zabrać ze sobą na majówkę samochodową?
- Podsumowanie
- FAQ – najczęściej zadawane pytania
Dlaczego majówka to idealny czas na podróż samochodową z rodziną?
W teorii początek maja niesie za sobą tylko dwa dni ustawowo wolne od pracy – 1 i 3 maja. W praktyce najczęściej przeradza się to w długi weekend majowy spędzany w gronie najbliższych. Chociaż w tym terminie masz do dyspozycji różne opcje, Polska ma wiele do zaoferowania turystom chętnym do odkrywania jej tajemnic. Jeśli zdecydujesz się spędzić długi weekend w kraju, możesz oczywiście skorzystać z komunikacji zbiorowej, ale podróż własnym samochodem okazuje się często lepszym pomysłem. Dlaczego?
Przede wszystkim, zapewni Ci to dużą elastyczność w kontekście planów na weekendowy wyjazd. Jeśli zauważysz, że na Twojej trasie jest jakiś zator, szybko opracujesz alternatywną drogę, aby go ominąć. Możesz też zarezerwować nocleg w jednym miejscu i traktować je jako bazę wypadową do eksplorowania całej okolicy.
Nie masz żadnych konkretnych planów na weekend majowy i zamierzasz po prostu jechać przed siebie w poszukiwaniu ciekawego miejsca? Korzystanie z własnego auta zapewnia Ci pole do takiej spontaniczności. Możesz zatrzymywać się w wielu miejscach po drodze po to, by podziwiać piękne krajobrazy, które przykuły Twoją uwagę jako miłośnika natury, zwiedzać zabytki znajdujące się po drodze czy korzystać z innych atrakcji turystycznych.
Tę elastyczność można również rozpatrywać pod kątem swobody zatrzymywania się w trasie tak często, jak to konieczne. Fakt ten docenią w szczególności rodzice małych dzieci, które mają trudności z usiedzeniem w jednym miejscu przez kilka godzin. Jeśli pojedziesz na długi weekend autem, możesz spokojnie zaplanować więcej przystanków, aby zapewnić im możliwość rozprostowania nóg czy zjedzenia czegoś. Okaże się to także ogromnym ułatwieniem, jeśli masz pod opieką niemowlę wymagające karmienia piersią czy zmiany pieluszki.
O ile tylko dysponujesz dużym bagażnikiem (tylnym lub dachowym) samochód nie ogranicza Cię również w kwestii pakowania na weekend majowy. Jeśli planujesz aktywny wypoczynek, możesz zabrać ze sobą rowery, by zwiedzać okolicę na dwóch kółkach. Bez problemu zmieścisz też w pojeździe wózek, łóżeczko turystyczne i inne akcesoria dziecięce, jeśli wybierasz się na rodzinny urlop.
Spędzenie kilku godzin w aucie w drodze na długi weekend to także doskonała okazja do tego, by zacieśniać więzy z bliskimi.
Gdzie pojechać na majówkę w Polsce? 6 ciekawych miejsc, do których warto wybrać się autem
Jesteś miłośnikiem natury i cenisz sobie aktywny wypoczynek czy raczej czujesz się nieswojo poza centrum miasta? Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na długi weekend, które wpisują się w różne gusta. Sprawdź, czy uda nam się Ciebie zainspirować.
Bieszczady
Bieszczady to miejsce często wybierane przez miłośników przyrody, która na tym obszarze Polski wciąż jest bogata i dziewicza mimo dużego ruchu turystycznego. Ukształtowanie terenu jest zróżnicowane, więc nie będą się tu nudzić ani wytrawni łowcy szczytów szukający szansy do sprawdzenia swoich sił, ani rodziny z dziećmi, które rozglądają się za mniej wymagającym spacerem i ładnymi punktami widokowymi.
Wybierając się w Bieszczady, nie przegap takich miejsc, jak Połonina Wietlińska czy Tarnica, które znajdują się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W jego skład wchodzi aż 29 200 ha, z czego 3 045 ha stanowią obszary podlegające ścisłej ochronie. Na miejscu możesz podziwiać niezwykle bogatą faunę i florę – ponad 900 gatunków roślin oraz wiele zwierząt, w tym rysie, żbiki, żubry czy wilki. To właśnie tutaj zobaczysz też jednego z najbardziej majestatycznych ptaków szponiastych, czyli orła przedniego.
Aktywnego wypoczynku zażyjesz chociażby nad Jeziorem Solińskim (największym sztucznym jeziorem w Polsce), gdzie można spacerować, jeździć rowerem, a nawet żeglować w otoczeniu pięknej przyrody. Uwagę turystów skupia też na sobie słynna Zapora Solińska o wysokości 82 m, którą wybudowano na Sanie. Można na nią wejść, aby podziwiać niesamowite widoki rozciągające się z tej perspektywy. Jej wnętrze jest też udostępnione do zwiedzania i zapewnia możliwość zapoznania się z ekspozycjami skupionymi wokół budowy tego obiektu oraz produkcji odnawialnej energii.
Jeśli wybierasz się w góry z drugą połówką możesz z kolei zdecydować się na romantyczny spacer w Lutowiskach. Znajduje się tam Park Gwiezdnego Nieba umożliwiający jego podziwianie, bez obawy o zanieczyszczenie sztucznym światłem. Dzieci może z kolei zainteresować Bieszczadzka Kolejka Leśna, czyli pełna emocji przejażdżka kolejką wąskotorową na dystansie na trasie Majdan-Przysłup-Majdan oraz Majdan-Balnica-Majdan.
Zakopane
Barwna kultura góralska, majestatyczne szczyty i bogata infrastruktura turystyczna sprawiają, że Zakopane to doskonałe miejsce dla osób, które nie lubią nudy. Jeśli cenisz sobie aktywne spędzanie czasu i zależy Ci na niesamowitych punktach widokowych, wyrusz w góry, a za cel obierz m.in. Gubałówkę, Giewont, Kasprowy Wierch czy Morskie Oko.
Dzieciom przypadną do gustu chociażby takie atrakcje, jak dom do góry nogami lub Wielka Krokiew. Pierwsza z nich to charakterystyczna budowla postawiona na dachu, a do tego po skosie. Wchodząc do środka można zmagać się niekiedy z błędnikiem i utrzymaniem równowagi, ale warto – wrażenia są niesamowite, a zdjęcia będą dostarczać powodów do uśmiechu przez długi czas. Wielka Krokiew to z kolei słynna skocznia narciarska, która w sezonie wiosenno-letnim pełni funkcję toru do zjazdu pontonem. Najniższy poziom trudności nie powinien sprawić problemów nastolatkom, a przy tym dostarczy mnóstwo pozytywnych wrażeń.
Możesz też zdecydować się na podążanie śladami bogatej historii i tradycji tego regionu, zaglądając do popularnych muzeów, w tym do:
- Muzeum Tatrzańskiego – jest najstarszym muzeum w Zakopanem, które skupia się na etnografii całego regionu Podhala oraz na sztuce ludowej. Obiekt znajduje się na Krupówkach, więc warto do niego wstąpić podczas jednego ze spacerów po głównej arterii miasta;
- Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN – można tu zobaczyć m.in. multimedialną makietę Tatr, kino 4D czy Salę Odkryć z ofertą skierowaną do najmłodszych. Wejście na teren wystawy jest darmowe, ale trzeba wcześniej zarezerwować bilet online;
- Muzeum Oscypka – obowiązkowy punkt wycieczki dla miłośników lokalnej sera. Wystawa omawia kwestie związane nie tylko z jego historią, ale też produkcją. Ciekawą rozrywkę może stanowić samodzielne zrobienie sera pod okiem specjalisty, jak również zrobienie zapasów w miejscowym sklepiku.
Mazury
Niezależnie od tego, czy chcesz zażywać kąpieli słonecznych, uczestniczyć w spływie kajakowym, żeglować czy po prostu relaksować się na łonie natury, na Mazurach zaplanujesz wolny czas zgodnie z własnymi upodobaniami. Nie brakuje tu też ciekawych propozycji do odkrywania lokalnej kultury i historii. Na miejscu warto zwiedzić przede wszystkim:
- Twierdzę Boyen – dawniej spełniała funkcję ochronną, a dziś spełnia jedynie funkcję turystyczną, gdyż część budynków została pięknie odrestaurowana. Turyści mogą zobaczyć tu m.in. laboratorium prochowe, warsztat zbrojmistrza czy stajnię z wozownią. Twierdzę można zwiedzać na własną rękę lub z przewodnikiem;
- Wilczy Szaniec – w czasie wojny stanowił kwaterę główną hitlerowców, po której pozostały w większości majestatyczne ruiny. Poza samymi bunkrami na miejscu znajdziesz też ciekawe ekspozycje, w których zrozumieniu pomoże audioprzewodnik, oraz restaurację;
- Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku – skansen prezentujący pruską architekturę wiejską. Dzieci mogą zainteresować także owce i koniki polskie, które są przyjaźnie nastawione do małych turystów;
- Zamek Krzyżacki w Kętrzynie – został odrestaurowany po latach, a w jego wnętrzu działa Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego z eksponatami prezentującymi historię tego regionu.
Pamiętaj o tym, że najlepsze miejsca na Mazurach przyjmują rezerwacje na weekend majowy z dużym wyprzedzeniem. Nie zwlekaj więc z szukaniem miejsc noclegowych.
Trójmiasto
Szukasz pomysłu na zaplanowanie wypoczynku w taki sposób, by móc poznać większą okolicę bez pokonywania długich dystansów? Trójmiasto spełni Twoje oczekiwania, bo pozwala na odwiedzenie Gdyni, Gdańska i Sopotu, które są połączone doskonale rozwiniętym transportem publicznym w ramach jednej aglomeracji.
Trójmiasto nie sprawdzi się jako miejsce na jednodniowy wypad, bo do zobaczenia jest bardzo dużo ciekawych atrakcji. Jeśli jednak masz do dyspozycji długi weekend, uda Ci się zapoznać z większością z nich. Dodatkowo znajdziesz tam także piękne plaże, na których możesz się opalać, jeśli dopisze pogoda.
Co warto zobaczyć w Trójmieście, jeśli nie po drodze Ci z plażowaniem? W Gdańsku ogromne wrażenie robi już samo centrum miasta ze słynną ulicą Mariacką, gotycko-renesansowym ratuszem i Fontanną Neptuna. Na przyjemny spacer możesz udać się natomiast do Parku Oliwskiego – XVIII-wiecznej perły stanowiącej część dawnych ogrodów klasztornych. W Gdyni nie możesz przegapić Klifu Orłowskiego i rezerwatu przyrody Kępa Redłowska, gdzie możesz liczyć na fenomenalne widoki. W Sopocie koniecznie przejdź przez molo i odwiedź słynny Plac Zdrojowy.
Wrocław
Jeśli najczęściej wybierasz wypoczynek w miejskim wydaniu, Wrocław z pewnością Cię nie zawiedzie. Ta historyczno-architektoniczna perła Dolnego Śląska zaskakuje nie tylko pięknem zabytkowej zabudowy, lecz również licznymi wydarzeniami kulturalnymi, które odbywają przez cały rok. W weekend majowy możesz wziąć udział chociażby w 3-Majówce, czyli w festiwalu muzycznym organizowanym na terenie kultowego kompleksu Hali Stulecia.
Wrocław to również doskonałe miejsce, jeśli podróżujesz z małymi dziećmi. Na miejscu znajdziesz wiele rozrywek, dzięki którym najmłodsi nie będą się nudzić. Do wyboru masz m.in.:
- ZOO z imponującym Afrykarium,
- Hydropolis łączące naukę z zabawą,
- Kolejkowo z efektowną makietą kolejową,
- spacer śladami wrocławskich krasnoludków, które są rozsiane po mapie całego miasta.
Jeśli interesuje Cię zwiedzanie zabytków, do wyboru masz także inne duże miasta w Polsce, m.in. Kraków (z Wawelem i Kazimierzem) czy Warszawę (z Łazienkami i Krakowskim Przedmieściem).
Pieniny
Przepiękne widoki i góry, na które można wspiąć się szlakami o zróżnicowanym poziomie trudności – Pieniny to doskonałe miejsce na odpoczynek na świeżym powietrzu. Wiele do zaoferowania mają już same góry, a w szczególności takie miejsca, jak Trzy Korony, Sokolica i Wierchliczka. Najwyższy szczyt tego pasma wznosi się na 1050 m n.m.p., więc sprostają mu nawet rodziny z małymi dziećmi.
Na miejscu jest jednak znacznie więcej atrakcji niż tylko chodzenie po górach. Dużą popularnością cieszą się np. spływy kajakowe po Dunajcu po różnych trasach zapewniających piękne widoki. Tych nie zabraknie Ci również nad Jeziorem Czorsztyńskim (z rejsami statkami i infrastrukturą plażową), przy Zamku w Niedzicy (z ciekawym muzeum i legendą o mapie skarbów) i w Wąwozie Homole (z malowniczym potokiem i licznymi wodospadami). Możesz też zdecydować się na relaks w Szczawnicy, która jest słynnym uzdrowiskiem znanym z pokładów leczniczych wód, które noszą nazwę szczawów.
Zostaw numer - oddzwonimy
i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!
Jak zaplanować rodzinną podróż samochodową w długi weekend majowy?
Jeśli zależy Ci na udanym weekendzie, poświęć trochę uwagi jego organizacji. Poniżej prezentujemy najważniejsze kwestie – sprawdź, czy wszystko gotowe, i ruszaj w drogę!
Wybór odpowiedniej trasy na weekend majowy
Długi weekend to gorący okres na polskich drogach, bo wiele osób planuje wypoczynek w kraju. To oznacza, że musisz liczyć się z korkami oraz z niespodziewanymi sytuacjami, jak stłuczki czy wypadki. Jeśli zależy Ci na tym, by sprawnie dotrzeć na miejsce:
- unikaj najbardziej zatłoczonych dróg, jeśli tylko masz jakąś alternatywę,
- wyjedź wcześniej niż zwykle,
- zabierz ze sobą wideorejestrator,
- ustal trasę w nawigacji, ale nie bój się jej zmienić, jeśli zauważysz w systemie jakieś potencjalne problemy.
Planowanie przystanków na trasie
O ile od miejsca docelowego dzieli Cię więcej niż 100 km przejechanie całej trasy bez zatrzymywania nie tylko jest trudne, ale wręcz niezalecane. Przed wyjazdem warto przyjrzeć się trasie i zaplanować przystanki w miejscach, które się do tego nadają. Zwróć przy tym uwagę nie tylko na potrzeby Twoje i pasażerów (w szczególności dzieci), lecz także samochodu – po przejechaniu pewnego dystansu trzeba go zatankować lub naładować, jeśli masz pojazd elektryczny.
Zapewnienie najmłodszym rozrywki w samochodzie
Nie da się zaprzeczyć temu, że podczas długiej podróży autem najbardziej zmęczony jest kierowca, który musi pilnować drogi, skupić się na prowadzeniu i zachowywać nieustanną czujność. Warto jednak pamiętać, że jest to także uciążliwe dla dzieci. Aby im to umilić, zadbaj o zapewnienie im rozrywki w trasie. Koniecznie spakuj więc zabawki, które nadają się do samochodu.
Planowanie atrakcji i noclegu z myślą o dzieciach
Gdy na wyjazd wybierają się same osoby dorosłe, wypoczynku nie powinny zepsuć drobne niedogodności, jak konieczność stania w długiej kolejce czy brak basenu w hotelu. W przypadku dzieci może się to jednak okazać bardziej problematyczne, chociażby z tego powodu, że znacznie szybciej się nudzą. Jeśli chcesz zapewnić najmłodszym udany weekend majowy i uniknąć męczących sytuacji, starannie wybierz obiekt noclegowy oraz atrakcje na miejscu, kierując się potrzebami i możliwościami maluchów.
Rezerwacja noclegu i atrakcji turystycznych
Pamiętaj o tym, że majowy weekend to szczyt sezonu turystycznego w Polsce. W związku z tym wolne miejsca noclegowe w popularnych destynacjach szybko znikają. Z tego powodu zalecamy wcześniejsze zrobienie rezerwacji online, i to najlepiej z dużym wyprzedzeniem. Tę samą zasadę warto zastosować również w odniesieniu do atrakcji turystycznych, do których bilety możesz zarezerwować przez Internet.
Sprawdzenie samochodu przed wyjazdem
Niezależnie od tego, jak długą trasę masz do pokonania, potrzebujesz do tego sprawnego samochodu. Choć nie wszystko uda Ci się przewidzieć z wyprzedzeniem, wielu potencjalnych problemów unikniesz, jeśli przed wyjazdem przeprowadzisz podstawowe czynności eksploatacyjne, w tym:
- uzupełnisz poziom płynów (oleju skrzyni biegów, płynu chłodniczego, hamulcowego i do spryskiwaczy),
- zweryfikujesz stan ogumienia i zbieżność kół,
- sprawdzisz żarówki i spakujesz zapasowe,
- skontrolujesz ciśnienie w oponach,
- wymienisz filtr powietrza i kabinowy,
- sprawdzisz stan techniczny wycieraczek i w razie potrzeby wymienisz je na nowe,
- obejrzysz pasek klinowy i w razie potrzeby wymienisz go na nowy,
- uzupełnisz czynnik chłodniczy w klimatyzacji,
- zatankujesz bak do pełna.
Co zabrać ze sobą na majówkę samochodową?
Przygotowując się do długiego weekendu, nie zapomnij też spakować do auta najpotrzebniejsze rzeczy. W tej grupie znajdują się nie tylko dokumenty, ale też dodatkowe akcesoria oraz zabawki dla dzieci. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, a nic nie ominiesz.
Obowiązkowe i opcjonalne wyposażenie samochodu
W Polsce jedynym obowiązkowym wyposażeniem są trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. Wykrycie ich braku przez funkcjonariusza może skutkować mandatem na kwotę do 500 zł. Nie warto ryzykować, tym bardziej, że w długi weekend kontrole drogowe na głównych szlakach komunikacyjnych w kraju są wzmożone.
Chociaż nie zobowiązuje Cię do tego prawo, przed wyjazdem w długą trasę warto spakować do samochodu także inne akcesoria, a w szczególności:
- apteczkę,
- kamizelki odblaskowe dla Ciebie i wszystkich pasażerów,
- zapasowe koło i lewarek, które pozwolą Ci uporać się z drobną awarią na własną rękę,
- linkę holowniczą,
- minikompresor do kół,
- kable rozruchowe,
- przenośny powerbank do auta, czyli niewielkie urządzenie rozruchowe, które ułatwi uruchomienie silnika po rozładowaniu akumulatora.
Dokumenty potrzebne w trasie
Obecnie kierowca nie jest zobligowany do wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Nie trzeba również posiadać w formie fizycznej dowodu osobistego – wystarczy mieć ważny dokument w aplikacji mObywatel. Od 5 grudnia 2020 roku nie ma obowiązku wożenia ze sobą również prawa jazdy. Policja znajdzie Twoje uprawnienia do kierowania pojazdem w Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK).
Zatem nie musisz mieć żadnych dokumentów w formie fizycznej przy sobie wybierając się w podróż autem. Nie masz również obowiązku posiada aplikacji mObywatel, w której znajdują się niezbędne dane. Mimo to, przed wyruszeniem na majówkę, upewnij się, że wszystkie dokumenty są ważne.
Pamiętaj też o posiadaniu odpowiedniego ubezpieczenia. Poza obowiązkowym OC w LINK4 warto zdecydować się dodatkowo na Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Wówczas możesz liczyć na dodatkowe świadczenia assistance, z których skorzystasz Ty, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ich skład wchodzą:
- usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie (dystans do 100 km),
- samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży,
- całodobowa pomoc informacyjna,
- wymiana uszkodzonego koła na miejscu, jeśli masz koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawa opony,
- uruchomienie silnika w razie rozładowania akumulatora.
Wybierając się w dalszą podróż, warto rozważyć również zakup ubezpieczenia Auto Assistance w LINK4 w jednym z wybranych wariantów:
- Auto Assistance (holowanie do 200 km),
- Auto Assistance Plus (holowanie do 500 km),
- Auto Assistance Komfort (holowanie bez limitu kilometrów na terenie Polski, za granicą do 750 km).
Ubezpieczenie to docenisz również za inne świadczenia, które mogą okazać się nieocenioną pomocą, jeśli w trasie spotka Cię coś niespodziewanego. Mowa tu chociażby o wynajmie samochodu zastępczego po kradzieży, wypadku lub awarii, zapewnieniu noclegu na czas naprawy samochodu czy zorganizowaniu kierowcy zastępczego, jeśli nie będziesz w stanie doprowadzić pojazdu do celu. Zakres świadczeń zależy od wybranego wariantu.
Dodatkowe rzeczy
Jeśli podróżujesz z dziećmi, nie zapomnij spakować do samochodu wspomnianych już zabawek, które umilą im podróż i będą stanowić odskocznię od podziwiania pięknych krajobrazów za szybą. Może to być po prostu tablet z powerbankiem i słuchawkami (aby nie rozpraszać Cię podczas jazdy), na którym maluchy obejrzą ulubioną bajkę. Ale postaw też na coś nieelektronicznego – w czym nie rozładują się baterie i nie będzie potrzebny dostęp do Internetu. Zabierz również drobne przekąski.
W pojeździe warto także mieć spory zapas wody dla wszystkich pasażerów. Choć oczywiście możesz kupić coś do picia na najbliższym postoju, nigdy nie wiesz, czy nie trafisz na jakiś zator drogowy po wypadku, które w długi weekend zdarzają się stosunkowo często (chociażby ze względu na większą liczbę samochodów na drogach niż zwykle). W takich sytuacjach trzeba niekiedy czekać kilka godzin na odblokowanie ruchu, nierzadko w upale na środku autostrady. Sprawna klimatyzacja i napoje pozwolą przetrwać tę niedogodność bez większych problemów.
Wybierz dodatkowy zakres ochrony od LINK4
Podsumowanie
Już wiesz, gdzie pojechać na majówkę czy wciąż szukasz pomysłu? Pamiętaj, że wybór destynacji to dopiero pierwszy krok. Do wyjazdu trzeba się właściwie przygotować, a już zwłaszcza wtedy, gdy planujesz podróż własnym autem. Aby uniknąć problemów w trasie, należy wcześniej sprawdzić stan techniczny pojazdu, jak również zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanych sytuacji, które mogą przytrafić Ci się w trasie.
Choć w większości przypadków nie możesz wyeliminować ryzyka ich wystąpienia, możesz zapewnić sobie ochronę przed ich finansowymi skutkami, kupując odpowiednie ubezpieczenia komunikacyjne. Ich zakupu dokonasz w dogodny sposób w LINK4, korzystając z jednej z dostępnych metod: możesz zadzwonić na infolinię pod numerem 22 444 44 23 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4. Sprawdź także kalkulator OC dostępny na naszej stronie, aby obliczyć wysokość składki!
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.
FAQ – najczęściej zadawane pytania
Gdzie w Polsce warto pojechać na majówkę?
Polska zapewnia szeroki wachlarz opcji turystycznych, które są dostępne w maju – przy różnej pogodzie. Wszystko sprowadza się tu zatem do Twoich indywidualnych upodobań. Jeśli lubisz żeglować, postaw na Mazury lub Kaszuby. Jeśli wolisz spacer brzegiem morza to dobrym pomysłem będą piaszczyste plaże nad Bałtykiem. Aktywnego wypoczynku możesz zażywać z kolei w górach albo w centrum miasta – gdzie czeka na Ciebie spacer śladami minionych lat i bogatej kultury.
Czy Polskę warto odwiedzić w maju?
Średnie temperatury w Polsce w maju wynoszą 18-22°C. Biorąc pod uwagę to i zróżnicowanie turystyczne kraju, warto pozostać w nim na weekend majowy niezależnie od tego, jak dokładnie planujesz go spędzić.
Gdzie wybrać się na majówkę w góry?
Najpopularniejsze pasma górskie w Polsce to Tatry, Pieniny, Karkonosze i Bieszczady. W majowy weekend możesz spodziewać się tłumów we wszystkich z nich, ale za najbardziej zatłoczone przez turystów uchodzą zazwyczaj te pierwsze z Zakopanym na czele. Jeśli zależy Ci większym spokoju, wybierz raczej Karkonosze lub Bieszczady.
Źródła:
Przeczytaj podobne wpisy

Oblicz składkę
już teraz
lub zadzwoń
(22) 444 44 23
pon. - pt. 8 - 20
