Korekta lakieru. Na czym polega i ile kosztuje?
Co zrobić, by pojazd wyglądał jak nowy nawet po wielu tysiącach przejechany kilometrów? Korekta lakieru może okazać się rozwiązaniem Twoim problemów. Sprawdź, na czym polega ta usługa i gdzie znaleźć specjalistów oferujących takie propozycje jak korekta lakieru. Koszt nie musi być przerażający, by efekty były spektakularne.
Spis treści:
1. Korekta lakieru. Co to jest?
2. Rodzaje korekty lakieru
3. Ile kosztuje korekta lakieru?
4. Korekta lakieru. Podsumowanie
Stan lakieru auta ma kluczowe znaczenie dla jego wyglądu. Warto więc zawczasu zadbać o to, by samochód prezentował się w sposób elegancki i regularnie pozbywać się zanieczyszczeń oraz nakładać warstwy ochronne (tj. wosk lub folie zabezpieczające). Jeśli jednak kupujesz pojazd używany lub po wielu latach eksploatacji lakier pozostawia wiele do życzenia, zbawienna okazuje się profesjonalna korekta lakieru realizowana przez zespół doświadczonych specjalistów z warsztatu detailingowego. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, kiedy oraz gdzie szukać pomocy.
Korekta lakieru. Co to jest?
Korekta lakieru to renowacja lakieru polegająca na pozbyciu się zmatowień, zarysowań i odbarwień. Jest ona wykorzystywana przy stosunkowo płytkich rysach, zadrapaniach, wypłowieniach, odpryskach i zmatowieniach, które nie mają wpływu na strukturę warstwy właściwej. Gdy jednak dojdzie do poważniejszego uszkodzenia (dochodzącego do warstwy wstępnej lub metalu), pozostaje skorzystanie z usług profesjonalnego warsztatu lakierniczego. Korekta lakieru samochodowego jest zatem propozycją pozwalającą na odświeżenie wyglądu samochodu. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z propozycji salonów detailingowych.
W celu przeprowadzenia starannej korekty lakieru koniecznie należy korzystać ze specjalistycznych narzędzi (o których opowiemy w kolejnych akapitach). Jest to również proces wymagający wiedzy i doświadczenia. Nieumiejętna praca nie zapewni oczekiwanego efektu lub będzie szkodliwa dla lakieru – a chodzi nam przecież o zupełnie odwrotny rezultat. Korekta lakieru ma pomóc w odzyskaniu utraconego blasku, który będzie zbliżony do tego w dniu odbioru pojazdu z salonu samochodowego. Co zatem zrobić, by tak było?
Przeczytaj także: Powłoka ceramiczna na samochód. Czy warto w nią zainwestować?
Jak wykonać korektę lakieru?
Korekta lakieru to proces wieloetapowy, do którego należy wcześniej przygotować się w zestaw odpowiednich narzędzi. Warto jednak zwrócić również uwagę na fakt, że wyróżniamy różne rodzaje korekty lakieru, które dzielimy ze względu na stopień zaawansowania i otrzymywane rezultaty pracy. Samodzielna praca może być więc skomplikowana i jeśli chcesz otrzymać gwarancję zadowalających efektów, skorzystaj z usług profesjonalnych ekip detailingowych.
Akcesoria niezbędne do wykonania korekty lakieru
Czego potrzebujesz, by przeprowadzić proces korekty lakieru? Narzędzia znajdujące się na liście obowiązkowych elementów wyposażenia to m.in.:
polerka,
pady do polerki,
chemia do czyszczenia i polerowania,
akcesoria pozwalające na dokładne mycie karoserii.
Zostaw numer - oddzwonimy
i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!
Rodzaje korekty lakieru
Wyróżniamy 3 rodzaje korekty lakieru. Uzależnione są one (o czym wspominaliśmy wcześniej) od tego, jak bardzo złożony jest proces, np.:
Jednoetapowa korekta lakieru
Jest to tzw. korekta One-Step. Polega ona na odświeżeniu lakieru za pomocą polerki, pasty polerskiej i odpowiednio dobranego pada polerskiego. Korekta lakieru One-Step pozwala na utrzymanie zadowalającego stanu powłoki lakierniczej przez długi czas i sprawdza się w przypadku powierzchownych zarysowań (np. wynikających ze standardowego procesu użytkowania pojazdu). Z jej pomocą przywrócisz blask i utraconą głębię koloru karoserii.
Korekta lakieru dwuetapowa
Jak sama nazwa wskazuje, korekta lakieru dwuetapowa jest bardziej złożona od powyższej propozycji jednoetapowej. Pierwszy etap to usunięcie wszelkich uszkodzeń z powierzchni lakieru. Wykorzystuje się do tego pasty polerskie i tzw. pady cuttingowe. Drugi etap to wypracowanie idealnej powierzchni lakieru. Dwuetapowa korekta lakieru to rozwiązanie w przypadku bardziej wymagających uszkodzeń.
Korekta trzyetapowa
Jest to tzw. korekta pełna. Najlepiej sprawdza się ona przy wymagających realizacjach. Pozwala ona pozbyć się do 85% uszkodzeń – nawet tych, które wydają się stosunkowo głębokie i wymagające ponownego lakierowania. Korekta trzyetapowa jest najbardziej precyzyjna i gwarantuje ona spektakularny efekt lustrzany. Po takim zabiegu pojazd wygląda, jakby był zabezpieczony przy pomocy warstwy szkła. Rezultat jest zatem spektakularny.
Zobacz również: Jak uzyskać efekt "mokrej opony"? Profesjonalne i domowe sposoby
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!
Ile kosztuje korekta lakieru?
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile realnie będzie kosztować korekta lakieru. Cena uzależniona jest od wielu czynników, dlatego praktycznie każde zlecenie usług detailingowych (w tym zakresie) wyceniane jest indywidualnie. Na ostateczną wycenę realizacji zlecenia będzie składać się m.in.:
rodzaj korekty lakieru,
wykorzystywane narzędzia, co ma również związek z renomą salonu detailingowego (profesjonalne i cenione zespoły korzystają z wysokogatunkowych narzędzi oraz akcesoriów),
lokalizacja warsztatu (salony w dużych miastach mogą cenić swoje usługi wyżej ze względu na wyższe koszty stałe),
oczekiwania klienta (np. usługi ekspres bez kolejki itp.),
wielkość i rodzaj pojazdu (usługa korekty lakieru będzie droższa, gdy przyjedzie właściciel auta typu Dodge RAM – zwłaszcza gdy zestawimy go obok BMW serii 1).
Jeśli więc przed realizacją chcesz poznać cennik korekty lakieru dla Twojego auta, skontaktuj się w tym celu z warsztatem. Otrzymasz od nich niezbędną odpowiedź na swoje pytanie.
Korekta lakieru. Podsumowanie
Korekta lakieru to w wielu przypadkach jedyna droga do odświeżenia wyglądu Twojego auta. Korzystając z usług renomowanych salonów detailingowych, uzyskany efekt może okazać się wręcz spektakularny, ponieważ pojazd będzie wyglądać dosłownie jak nowy. Cena usługi zależna jest od wielu czynników. Jeśli więc chcesz poznać indywidualną ofertę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań, skontaktuj się z firmami detailingowymi w Twojej okolicy. Zadbaj jednak o to, by specjaliści podejmujący się realizacji mieli nie tylko profesjonalne narzędzia, ale i wiedzę oraz umiejętności.
Nie zapomnij również o ubezpieczeniu pojazdu. Głębokie zarysowanie lakieru oznacza duży koszt naprawy i zwykła korekta lakieru nie pomoże w tym przypadku. Koniecznie będzie natomiast lakierowanie w profesjonalnym warsztacie lakierniczym. Warto więc mieć pewność, że Twoje ubezpieczenie zabezpieczy Cię na taką ewentualność i pozwoli skorzystać z usług doświadczonych lakierników.
Sprawdź ofertę LINK4 i przekonaj się, że nasze pakiety OC/AC i dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne zagwarantują Ci pomoc w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń w podróży. Przy pomocy naszego kalkulatora on-line szybko i wygodnie poznasz wysokość składki.
Chcesz dopełnić formalności bez wychodzenia z domu? Zadzwoń lub napisz do nas. Zespół konsultantów LINK4 pomoże Ci na każdym etapie zakupu polisy ubezpieczeniowej i dopasuje jej zakres do Twoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. A jeżeli wolisz spotkać się osobiście – odwiedź jednego z naszych agentów.
Sprawdź kalkulator OC dostępny na naszej stronie, aby obliczyć wysokość składki.
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.
Oblicz składkę
już teraz
lub zadzwoń
(22) 444 44 23
pon. - pt. 8 - 20