Kup online
polisę OC AC
Image
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Niedrogie auto na dojazdy do pracy. 5 propozycji

Czas czytania: 4 min. 38 sek.

Zastanawiasz się, jakie auto na dojazdy do pracy będzie najlepsze? Wiele zależy od tego, jakim budżetem dysponujesz oraz które cechy są dla Ciebie najważniejsze. Zobacz, czym się kierować wybierając takie auto.

Spis treści:
1. Auto na dojazdy do pracy. Jakie powinno mieć cechy?
2. Samochód na dojazdy do pracy. 5 propozycji
3. Przy wyborze takiego auta zwróć uwagę na odpowiednie ubezpieczenie!
4. Auto na dojazdy do pracy. Kilka słów na koniec

Auto na dojazdy do pracy powinno być oszczędne i niezawodne. Podczas wyboru takiego pojazdu raczej nie stawia się wyglądu na pierwszym miejscu – jednak… nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki samochód prezentował się naprawdę świetnie. Najważniejsze jednak jest to, aby auto było dopasowane do Twoich potrzeb. Jaki samochód na dojazdy do pracy będzie dla Ciebie najlepszy?

Auto na dojazdy do pracy. Jakie powinno mieć cechy?

Kluczem zadowolenia z samochodu jest jego dopasowanie do oczekiwań użytkownika. W końcu nie każdy potrzebuje SUV-a. Niekiedy znacznie lepszym rozwiązaniem jest małe auto miejskie, które jest zwinne i wygodnie się nim parkuje.

Jakie auto na dojazdy do pracy wybrać? Powinno ono mieć kilka cech charakterystycznych. Po pierwsze – musi ono być oszczędne. W końcu dojazd do pracy powinien być jak najtańszy – aby koszty paliwa jak najmniej potrącały z dniówki. 

Dobór jednostki napędowej powinien uwzględniać to, jaką drogę masz do pokonania codziennie. Jeżeli jeździsz wyłącznie na krótkich odcinkach, zdecydowanie powinien być to silnik benzynowy. Dobrze, aby był to silnik o niewielkiej pojemności – w końcu przy takim aucie nie należy oczekiwać imponujących osiągów – a raczej ekonomicznej jazdy

Tanie auto na dojazdy do pracy może być także wyposażone w instalację LPG, trzeba jednak zadbać o to, aby była ona w idealnym stanie technicznym. Dużo gorzej sprawdzi się samochód z silnikiem diesla – takie rozwiązanie średnio spisuje się, jeżeli np. robisz tylko 10-20 km dziennie. Jest ono polecane, jeżeli w skali roku robisz ok. 15 tys. km lub więcej. 

Istotne jest także to, aby samochód był tani w utrzymaniu. Zakup awaryjnego samochodu może zdecydowanie nadszarpnąć budżetem domowym. A w sytuacji, gdy części do auta są trudno dostępne – naprawy nie dość, że są kosztowne, to jeszcze sporo trwają. W konsekwencji – nie dość, że tracisz na wizytach w warsztacie, to jeszcze w trakcie naprawy auta masz problemy z dojazdem do pracy. 

Kolejna kwestia odnosi się do rozmiaru auta. Dobrze, aby taki samochód był kompaktowy. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z parkowaniem – czy to pod domem, czy na parkingu przed pracą. 

Oczywiście samochód na dojazdy do pracy może być także uniwersalny – łącząc w sobie zarówno niewielki rozmiar, jak i całkiem akceptowalną ładowność bagażnika. Dzięki temu taki samochód możesz wykorzystać także do weekendowych podróży za miasto. W końcu utrzymywanie kilku samochodów jest kosztowne.

Zobacz także: Pierwszy samochód. Co warto kupić dla młodego kierowcy? TOP 5 propozycji

auto-na-dojazdy-do-pracy

Samochód na dojazdy do pracy. 5 propozycji

Mając na uwadze wspomniane powyżej czynniki, warto zastanowić się, jakie wymagania są dla Ciebie najważniejsze. Pamiętaj – nie ma samochodu idealnego. Dobrze jest jednak zawęzić wybór do kilku modeli, aby następnie lepiej się im przyjrzeć, analizując poszczególne jednostki napędowe, typowe usterki itd. 

Oczywiście ogromnie istotne jest także określenie budżetu, jakim dysponujesz. Czy będzie to 10 tys. zł? A może 20 tys. zł? W takich kwotach bez problemu znajdziesz sporo ciekawych rozwiązań – oczywiście będą to auta używane.

Poniżej możesz zapoznać się z wyborem aut, które cieszą się dobrą opinią – jako niezawodne auto na dojazdy do pracy.

Gdy mowa o autach do pracy, koniecznie sprawdź Skodę Fabię. Auto występuje w wielu wersjach nadwoziowych – szczególnie warto przyjrzeć się wersji kombi, która zaskakuje ładownością. W rozsądnych pieniądzach uda Ci się znaleźć ok. 10-letnie auto wyposażone w niezawodny i ekonomiczny silnik 1,4 8V. 

Peugeot 207 to następca niezwykle popularnej “206-ki”. To auto wyróżnia się nowoczesnym designem i atrakcyjnym wykończeniem. Szczególnie warte uwagi są modele z silnikiem wysokoprężnym 1.6 HDI, który zapewnia wysoką kulturę pracy przy niskim spalaniu. 

Ciekawym rozwiązaniem jest także Honda Jazz – szczególnie wersja z benzynowym silnikiem 1.4. To bardzo sprytne i uniwersalne auto. Samo w sobie sprawia wrażenie kompaktowego, a jednocześnie jest wyposażone w przyzwoity bagażnik oraz pozwala podróżować 5 osobom w wygodnych warunkach. 

A może szukasz czegoś mniejszego? W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będzie Toyota Aygo. To naprawdę ciekawe auto na dojazdy do pracy. Świetnie się prezentuje, jest małe, a przy tym wygodne. Litrowy silnik benzynowy cieszy się bardzo dobrymi opiniami.

Jeżeli szukasz nowego auta z salonu, trudno przejść obojętnie obok oferty marki Dacia. To jedne z najatrakcyjniejszych propozycji, gdy chodzi o stosunek ceny do jakości (oczywiście i tak jest to cena przekraczająca 40 tys. zł). W tym wypadku warto postawić na litrowy silnik TCE90 (możesz wybrać wersję z manualną lub automatyczną skrzynią biegów). Możesz także zdecydować się na wersję z instalacją LPG – co zapewnia wyjątkową oszczędność, jeśli chodzi o spalanie. 

auto-na-dojazdy-do-pracy

Przy wyborze takiego auta zwróć uwagę na odpowiednie ubezpieczenie!

Jakie auto na dojazdy do pracy wybrać, by można było na nim polegać? Chcesz poruszać się bezpiecznie do pracy i z pracy? Często jeździsz po mieście oraz poruszasz się po zatłoczonych parkingach? Oczywiście musisz pamiętać także o odpowiednim ubezpieczeniu.

Nie możesz poruszać się samochodem bez ważnego przeglądu technicznego oraz... polisy odpowiedzialności cywilnej. To właśnie to ubezpieczenie zapewnia ochronę na wypadek kolizji drogowej. Z OC wypłacane jest odszkodowanie osobie poszkodowanej w wypadku.

A gdy już wiesz, jaki samochód na dojazdy do pracy wybrać, warto przyjrzeć się także ubezpieczeniu Autocasco. To właśnie ta polisa zapewni Ci ochronę w razie uszkodzenia czy kradzieży. 

Dobrze jest zapoznać się także z pakietem Assistance. Dzięki niemu – w sytuacji awarii czy zwykłych kłopotów na drodze możesz liczyć na fachową pomoc. Jak może ona wyglądać? To przede wszystkim naprawa w miejscu zdarzenia czy wymiana koła. Takie usługi mogą być naprawdę przydatne, szczególnie gdy uszkodzenie samochodu wygenerowałoby u Ciebie spore problemy z dojazdem do pracy. 

Przeczytaj również: Szybkie, tanie, niezawodne. Sportowe auta do 20 tysięcy

auto-na-dojazdy-do-pracy

Auto na dojazdy do pracy. Kilka słów na koniec

Pamiętaj, że wybierając tanie auto na dojazdy do pracy, bardzo wiele zależy od tego, na jaki egzemplarz trafisz. Dobrze jest wybrać się na oględziny samochodu z kimś, kto ma w tym pewne doświadczenie. Warto pojechać z autem na stację diagnostyczną, aby upewnić się, w jakim stanie technicznym jest auto

Sprawdź, czy auto nie ma śladów korozji. Pamiętaj, że szczególnie istotna jest rdza na podłodze, progach czy przy nadkolach. Jeżeli drobna korozja pojawia się np. na drzwiach – nie jest to aż tak duży problem.

Koniecznie zapoznaj się z popularnymi usterkami dotyczącymi konkretnego modelu. Możesz znaleźć je na licznych forach internetowych i grupach dyskusyjnych w sieci. Znając takie częste usterki, łatwiej będzie Ci ocenić dane auto na dojazdy do pracy

Miej na uwadze, że zakup auta to często długi proces. Zanim uda Ci się znaleźć samochód na dojazdy do pracy, może minąć trochę czasu. Jednak lepiej jest poświęcić trochę czasu (a nawet wydać trochę pieniędzy) przed zakupem, niż wybrać auto, które nie spełni Twoich oczekiwań lub będzie awaryjne i mocno nadwyręży Twój domowy budżet

Pamiętaj – przezorny zawsze ubezpieczony. Jeżeli interesuje Cię niezawodne auto na dojazdy do pracy, nie zapominaj także o wykupieniu odpowiedniej polisy. Zapoznaj się z ofertą LINK4 i zabezpiecz się na wypadek niespodziewanych awarii i wypadków na drodze. 

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20