Odmrażacz do szyb – jaki wybrać, aby był skuteczny?
Oszronione szyby samochodowe w zimie to częsty problem wielu kierowców. Można sobie z nim szybko poradzić, stosując dobrej jakości odmrażacz do szyb. Zobacz, jak wybrać skuteczny preparat i jak go prawidłowo stosować.
Spis treści:
1. Czym jest odmrażacz do szyb?
2. Jaki odmrażacz do szyb wybrać i jak go stosować?
3. Domowy odmrażacz do szyb – czy to dobry pomysł?
4. Odmrażacz do szyb. Kilka słów na koniec
Dokładne usunięcie szronu z szyb to podstawa nie tylko komfortowej, ale przede wszystkim bezpiecznej jazdy. Czyste, pozbawione białej powłoki szyby pozwalają lepiej dostrzec sytuację na drodze i innych uczestników ruchu drogowego. Nie masz czasu ani ochoty na poświęcenie kilku minut każdego dnia na staranne usuwanie oszronienia skrobaczką? Skorzystaj z alternatywy i wybierz odmrażacz do szyb samochodowych. Z tego artykułu dowiesz się, jaki odmrażacz do szyb wybrać, aby szybko i skutecznie oczyścić szklane tafle w samochodzie.
Czym jest odmrażacz do szyb?
Odmrażacz stanowi polecaną alternatywę dla popularnej skrobaczki do szyb. To akcesorium, które warto mieć w każdym samochodzie ze względu na szybkość i efektywność w pozbywaniu się szronu. Niestety, skrobaczka może rysować szyby, a nawet uszkodzić uszczelki. Ponadto niedokładne pozbycie się oblodzenia może prowadzić do uszkodzenia wycieraczek, co wiąże się z koniecznością ich naprawy, a często nawet wymiany.
Poza tym korzystanie jedynie ze skrobaczki pochłania często sporo czasu, co może być bardzo dotkliwe podczas mroźnej pogody i niskiej temperatury otoczenia. Dlatego też kierowcy coraz chętniej sięgają po odmrażacze do szyb. To preparaty, których zadaniem jest rozpuszczenie szronu na szybie. To bardzo wygodne i szybkie w użyciu produkty. Działają w ciągu kilku chwil.
Przeczytaj także: Czyszczenie szyb samochodowych – jak zrobić to dobrze i bezpiecznie dla szyby?
Jaki odmrażacz do szyb wybrać i jak go stosować?
Jeśli chcesz cieszyć się czystą, pozbawioną szronu szybą w ciągu zaledwie kilku chwil, użyj dobrej jakości odmrażacza. Korzystanie z preparatu jest bardzo łatwe i wygodne. Odmrażacze to środki zazwyczaj występujące w formie sprayu, co sprawia, że stosowanie ich jest niezwykle komfortowe.
Aby cieszyć się czystą, przejrzystą szybą, nie musisz nawet ściągać rękawiczek ani stosować ściereczek do rozprowadzenia preparatu. Wystarczy, że spryskasz szybę odmrażaczem i odczekasz kilka chwil, aż środek zacznie działać. Następnie, w zależności od stopnia oblodzenia szyby, możesz zebrać nadmiar szronu gumową ściągaczką, skrobaczką bądź użyć wycieraczek.
Odmrażacz do szyb sprawia, że lód szybko rozpuszcza się na szklanej powierzchni. Stosując preparat, a następnie zbierając nadmiar szronu skrobaczką, nie musisz obawiać się o zarysowania, jak w przypadku stosowania jedynie skrobaczki. Szron będzie bowiem na tyle rozpuszczony, że intensywne skrobanie nie okaże się konieczne. Często zresztą stosowanie skrobaczki jest zbędne. Ponadto używanie odmrażacza zapobiega powstawaniu uszkodzeń uszczelek i wycieraczek.
Przy wyborze odmrażacza do szyb, nie warto oszczędzać. Produkty o kiepskiej jakości to zazwyczaj proste substancje, przypominające składem preparaty, które można zrobić samodzielnie w domu. Ich skuteczność nie jest zatem bardzo wysoka, a produkty często nie radzą sobie z temperaturami poniżej -5°C.
Dlatego wybierając odmrażacz do szyb samochodowych, postaw na wysokiej jakości preparat od sprawdzonego producenta. Ważne, żeby produkt radził sobie dobrze nawet z bardzo niskimi temperaturami i dużą ilością szronu na szybach, bez narażania przy tym na uszkodzenie lakieru, piór wycieraczek czy uszczelek. Najlepsze produkty zamieniają cały lód w strugę wody, co wyklucza konieczność używania skrobaczki.
Zwróć uwagę na substancje pomocnicze, jakie zawiera odmrażacz do szyb. Skład profesjonalnych preparatów jest często wzbogacony w ingredienty, które utrudniają ponowne powstawanie zmarzliny oraz ułatwiają jej usuwanie. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ tłuste substancje, które występują w gorszych jakościowo produktach, pozostawiają nieestetyczne smugi, które pogarszają widoczność i są trudne do usunięcia.
Ważnym aspektem jest też sposób aplikacji środka na szybę. Najpopularniejszą formą jest spray, który dobrze sprawdza się w większości przypadków. Do wyboru masz również wersję z atomizerem, który działa na podobnej zasadzie co spray. Obie formy są wygodne i szybkie w użyciu. Wybór konkretnej formy zależy od Twoich indywidualnych preferencji.
Dobry płyn odmrażający jest wygodny w użyciu. Wypuszcza silny, szeroki strumień roztworu, co pozwala za jednym razem pokryć sporą powierzchnię szyby. Butelka powinna mieć ergonomiczny kształt i solidny uchwyt, który ułatwia korzystanie z produktu, szczególnie w rękawiczkach. Ważna jest też pojemność odmrażacza do szyb. Optymalna wielkość wynosi 500 ml lub 750 ml – pojemności te zwykle wystarczają na cały sezon.
Dowiedz się również: 6 sposobów na zamarznięty zamek w samochodzie
Zostaw numer - oddzwonimy
i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!
Domowy odmrażacz do szyb – czy to dobry pomysł?
Jeśli nie chcesz kupować odmrażacza w sklepie, możesz spróbować wykonać samodzielnie domowy odmrażacz do szyb. Jego przygotowanie jest bardzo proste i tanie. Przynajmniej część z niezbędnych składników z pewnością masz w domu. Aby stworzyć odmrażacz, przydadzą Ci się:
2 szklanki octu,
1 szklanka wody,
pusta butelka z atomizerem, np. po płynie do mycia szyb albo uniwersalnym preparacie czyszczącym.
Wymienione składniki wymieszaj i wlej do pustej butelki. Aby rozpuścić lód, spryskaj szybę roztworem i odczekaj pewien czas. Przedstawiony przepis możesz nieco zmodyfikować i dodać np. 2/3 miarki bezbarwnego denaturatu zamiast octu. Inny przepis mówi natomiast o wymieszaniu 4 łyżek spirytusu salicylowego, 4 łyżek octu spożywczego oraz 2 łyżek płynu do mycia naczyń.
Stosowanie przygotowanego w domu odmrażacza może być skuteczne. Pamiętaj jednak, że preparaty domowe to proste substancje, które nie biorą pod uwagę wytrzymałości szyby ani obecności w aucie elementów wytworzonych z innych materiałów, takich jak wycieraczki czy lakier. Domowy odmrażacz do szyb nie zawsze jest też efektywny. Często przegrywa z temperaturami od -5°C do -10°C.
Nie każdemu zresztą domowe odmrażacze do szyb przypadną do gustu ze względu na dłuższy czas oczekiwania na rezultaty albo mocny zapach. Mieszanki wody z alkoholem czy octem pozostawiają charakterystyczną, duszącą woń, która będzie unosiła się nad szybą. Taki odmrażacz do szyb może zatem być bardzo nieprzyjemny w użyciu dla osób wrażliwych na zapachy. Produkty komercyjne mają tę przewagę, że są tworzone przez specjalistów dbających nie tylko o ich skuteczność, ale również aromat.
Niewątpliwym plusem powstałego roztworu jest natomiast niska cena – samodzielne stworzenie preparatu to koszt kilku złotych.
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!
Odmrażacz do szyb. Kilka słów na koniec
Odmrażacze do szyb to bardzo praktyczne, skuteczne i niedrogie produkty, które warto mieć pod ręką w bagażniku samochodu lub garażu. Ich stosowanie zwiększy bezpieczeństwo i wygodę jazdy w zimie.
Sprawdź również: OC Saab, rejestracja samochodu Łuków
Jako kierowca, musisz zadbać o ubezpieczenie swojego samochodu. Bezpłatny Kalkulator LINK4 pozwoli Ci szybko poznać wysokość składki ubezpieczenia. Dowiedz się więcej na temat naszej oferty. W tym celu porozmawiaj bezpośrednio z konsultantem pod numerem 22 444 44 44. Jeśli podczas rozmowy zdecydujesz się na konkretną polisę, możesz wykupić ją przez telefon. Inną opcją jest także spotkanie się osobiście z agentem współpracującym z LINK4.
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.
Oblicz składkę
już teraz
lub zadzwoń
(22) 444 44 23
pon. - pt. 8 - 20