Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – co zrobić?
Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to problem, z którym mierzy się wielu kierowców starszych samochodów. Może przytrafić się to w chwilach roztargnienia i natłoku spraw. Przedstawiamy kilka skutecznych porad jak otworzyć zatrzaśnięty samochód.
Spis treści:
1. Jak otworzyć zatrzaśnięty samochód?
2. Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie – sposoby na samodzielne ich wydostanie
3. Zatrzaśnięte kluczyki – pomoc fachowca i cena usługi
4. Zatrzaśnięte kluczyki. Kilka słów na koniec
Kluczyki samochodowe służą do otwierania auta z zewnątrz. Kiedy znajdą się w środku zamkniętego samochodu, okazują się bezużyteczne, a kierowca staje przed sporym kłopotem. Jak otworzyć zatrzaśnięte auto, kiedy potrzebne do tego narzędzie znajduje się wewnątrz? Dzwonić po fachowca, czy sięgnąć po kamień i zbić szybę? Nie wpadaj w panikę i poszukaj najmniej inwazyjnych sposobów.
Jak otworzyć zatrzaśnięty samochód?
Podczas wysiadania z samochodu wielu kierowców wpada w stan pewnego rozkojarzenia. Koncentracja utrzymywana przez dłuższy czas prowadzenia pojazdu gdzieś umyka. Z samochodu trzeba zabrać kilka przedmiotów, dzwoni telefon, nagle skupiasz się na sprawach, które musisz załatwić? W takim momencie najczęściej dochodzi do zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie.
Problem z zamkniętymi wewnątrz kluczykami dotyczy przede wszystkim samochodów starszego typu. W nich można zamknąć drzwi od wewnątrz za pomocą rygli. Wystarczy, że zapomnisz kluczyka na siedzeniu lub pozostawisz go w kurtce, której zdecydowałeś się nie zabierać z auta. Wówczas pozostajesz z zamkniętym samochodem i sporym problemem.
Dowiedz się także: 6 sposobów na zamarznięty zamek w samochodzie
Niejednokrotnie nowoczesna technologia również nie pomaga w przypadku zatrzaśniętych kluczyków w aucie. Część modeli samochodów jest wyposażona w automatyczny system czasowego zamykania drzwi. Po pewnym czasie wszystkie rygle zatrzaskują się samoczynnie od wewnątrz. Wystarczy, że na stacji benzynowej wypijesz kawę na zewnątrz lub będziesz chciał sprawdzić coś wokół auta. Po chwili pozostaniesz z zamkniętym samochodem i włączonym silnikiem.
Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie – sposoby na samodzielne ich wydostanie
Jak otworzyć zatrzaśnięty samochód? Pierwszym nasuwającym się rozwiązaniem jest rozbicie szyby i otwarcie rygla. Jest to sposób bardzo skuteczny, jednak niesie ze sobą stosunkowo poważne straty. Przede wszystkim zniszczysz szybę, której wymiana to koszt kilkuset złotych. W dodatku we wnętrzu znajdzie się mnóstwo drobnych kawałków szkła. Jak widzisz, mimo iż to z pewnością skuteczna metoda, wiąże się z wieloma utrudnieniami. Potraktuj ją zatem jako ostateczność i wypróbuj inne rozwiązania.
Zapasowy kluczyk
Skorzystanie z zapasowego kluczyka to chyba najszybsze, najtańsze i najłatwiejsze rozwiązanie problemu. Jeśli kluczyki zatrzasnąłeś w samochodzie zaparkowanym pod domem lub w jego pobliżu, wystarczy sięgnąć po zapasowy egzemplarz. Nieco więcej problemu sprawią Ci zatrzaśnięte kluczyki w aucie, jeśli do zdarzenia doszło z dala od domu. W związku z tym na wszelki wypadek miej je zawsze przy sobie.
Jeśli trzymasz zapasowe kluczyki w domu, upewnij się, że znajdują się w jednym, konkretnym miejscu. Większość kierowców przechowuje je w skrytce, sejfie lub innych przestrzeniach w mieszkaniach. Możesz również dać go na przechowanie komuś z bliskich, który w razie awarii przyjdzie Ci z odsieczą. Zdecydowanie nie trzymaj zapasowego kluczyka w schowku w samochodzie. W przypadku zatrzaśnięcia kluczyka w aucie staniesz już przed dużo poważniejszym problemem.
Metoda na wieszak
To popularny sposób na odblokowanie rygla w samochodzie bez konieczności wybijania szyby. Będziesz potrzebował do tego długiego, sztywnego i wąskiego drutu, dlatego najczęściej wykorzystuje się właśnie wieszaki na ubrania. Przydadzą się także narzędzia o wąskich i płaskich końcówkach, takie jak nóż i śrubokręt płaski.
Metoda polega na znalezieniu szczeliny w drzwiach pojazdu. Z reguły wykorzystuje się miękkie uszczelki zamocowane do ramy drzwi lub w górnej części szyby. Możesz też spróbować siłowo zsunąć szybę w dół, żeby uzyskać kilka milimetrów szczeliny. Za pomocą śrubokręta utrzymasz szczelinę w uszczelce. W tak powstały otwór wsuń drut z haczykiem lub oczkiem na końcu. Z jego pomocą będziesz w stanie chwycić za rygiel i przy odrobinie szczęście wyciągnąć go w górę.
Wybierając metodę na wieszak, pamiętaj o możliwych stratach. Możesz zniszczyć uszczelkę, która będzie wymagała wymiany. Przy siłowym zsuwaniu szyby może dojść do uszkodzenia mechanizmu jej podnoszenia. Istnieje również ryzyko zarysowania lakieru, wystrzępienia szyby i dokonania kilku innych drobnych uszkodzeń. W związku z tym najlepiej operację przeprowadź na którejś z szyb w tylnych drzwiach.
Metoda na dętkę
Kolejna domowa metoda ma na celu siłowe rozwarcie drzwi. Tu analogicznie do wcześniejszej sytuacji będziesz musiał poszukać szczeliny pomiędzy drzwiami a ramą samochodu. Następnie wsuń w nią dętkę rowerową i za pomocą kompresora napełnij sprężonym powietrzem. Powstanie szczelina na tyle duża, że możliwe stanie się wsunięcie w nią pręta do manewrowania. W tym przypadku zwiększa się ryzyko odkształcenia ramy drzwi, a poza tym będziesz potrzebował dostępu do dobrze wyposażonego warsztatu mechanicznego.
Zostaw numer - oddzwonimy
i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!
Zatrzaśnięte kluczyki – pomoc fachowca i cena usługi
Żadna z powyższych metod nie okazała się skuteczna? Jak otworzyć zatrzaśnięte auto w inny sposób? Pozostaje Ci kontakt do specjalistów, czyli profesjonalnych ślusarzy. W internecie łatwo znajdziesz firmy wykonujące takie usługi, które działają w okolicy. Z reguły wystarczy kilkadziesiąt minut, żeby specjalista dotarł do Ciebie i otwarł samochód. Fachowcy dysponują odpowiednim sprzętem i metodami, które ułatwiają nie tylko otwieranie auta. Pomogą Ci również w takich sytuacjach jak:
złamany kluczyk w zamku,
zapchanie zamka,
uszkodzenie kluczyka,
awaria centralnego zamka.
Koszt takiej usługi niejednokrotnie jest niższy niż wymiana szyby w samochodzie. W zależności od zakresu pracy specjaliści liczą od 100 do 300 złotych za usługę. Jednocześnie ryzyko uszkodzenia innych kosztownych części samochodu w tym przypadku jest znacznie niższe.
Przeczytaj również: Wymiana baterii w kluczyku samochodowym. Jak prawidłowo to zrobić?
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!
Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!
Zatrzaśnięte kluczyki. Kilka słów na koniec
Jak widzisz, istnieje kilka skutecznych sposobów na zatrzaśnięte kluczyki w aucie. Jak otworzyć pojazd bez użycia ciężkiego przedmiotu, którym musisz wybić szybę? Czasem wystarczy kilka podręcznych narzędzi, dobry pomysł i zachowanie spokoju.
Zobacz także: ubezpieczenie samochodu Pułtusk, OC Mini
Przy próbie samodzielnego, siłowego otwierania samochodu może zdarzyć się, że zainteresuje się Tobą patrol policji wezwany przez zaniepokojonych obserwatorów sytuacji. Bez problemu się wytłumaczysz ze swojego działania, jednak będzie to wymagało wylegitymowania się i przedstawiania dokumentów od samochodu. Przed wyruszeniem w trasę nie zapomnij zatem sprawdzić, czy masz aktualne OC. Korzystając z kalkulatora OC LINK4, bez trudu obliczysz wysokość ubezpieczenia. Warto również skorzystać z pomocy agentów współpracujących z LINK4 lub zadzwonić pod numer telefonu 22 444 44 44. Telefonicznie zakupisz także polisę.
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.
Oblicz składkę
już teraz
lub zadzwoń
(22) 444 44 23
pon. - pt. 8 - 20