Kompleksowe ubezpieczenie majątku firmy oraz ubezpieczenie oc na jednej polisie

Zakres ochrony dopasowany w zależności od rodzaju działalności.

Szeroki zakres usług assistance i pomocy prawnej, w tym doradztwo podatkowe.

ubezpieczenia biznes

Ubezpieczenie małych i średnich firm

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie małej i średniej firmy w LINK4?

 • Image
  małe i średnie firmy
  Dla małych i średnich firm

  Oferta jest skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą przynoszącą roczne przychody na poziomie do 15 mln. Idealnie wpisuje się zatem w oczekiwania przedsiębiorców działających w segmencie MŚP.
   

 • Image
  ubezpieczenie
  Wartość mienia

  Wartość majątku w wybranej lokalizacji nie przekracza 10 mln zł. Wysokość sumy ubezpieczenia wybierasz samodzielnie.
   

 • Image
  consultant
  Kalkulacja przez telefon

  Jeśli chcesz poznać wysokość składki ubezpieczeniowej, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 668 444 444. Przedstawimy Ci ofertę zgodną z Twoimi oczekiwaniami, a także szacunkową składkę. Możesz też spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.
   

  Zapewnij sobie dodatkowe wsparcie przy prowadzeniu własnego biznesu z kompleksową polisą

  Ubezpieczenie mienia i OC działalności gospodarczej to oferta, której zakres możesz dopasować do potrzeb Twojej firmy. Tylko jedna polisa wystarczy, by chronić zarówno mienie wchodzące w skład majątku firmowego, jak i Ciebie przed ewentualnymi roszczeniami klientów, którzy doznali szkód osobowych lub rzeczowych na skutek prowadzonej przez Ciebie działalności – np. w wyniku działania pracowników.

  W Pakiecie z ubezpieczeniem małej i średniej firmy dostaniesz od nas

  • Elastyczną ofertę

  Możesz dowolnie kształtować zakres polisy. Do wyboru masz m.in. ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych, od kradzieży z włamaniem lub rabunku, a także w transporcie krajowym (cargo).

  • Ubezpieczenie OC firmy

  Ochroną ubezpieczeniową może zostać również objęta odpowiedzialność cywilna za ewentualne szkody wyrządzone osobom trzecim.

  • Szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej

  Ubezpieczenie może obejmować nie tylko budynki i lokale, które stanowią własność firmy, ale także wyposażenie (w tym maszyny i urządzenia) i nakłady inwestycyjne poniesione na remonty bieżące, kapitalne i adaptacyjne, jak również na wykończenie wnętrz.

  Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

  Zadzwoń: 668 444 444

  Przykładowe kalkulacje ubezpieczenia małej i średniej firmy w LINK4

  Pani Teresa z Częstochowy kupiła ubezpieczenie OC dla swojego salonu kosmetycznego za 437 zł.

  Za ubezpieczenie swojej małej firmy budowlanej pan Andrzej z Namysłowa zapłacił zaledwie 568 zł. Wybrał pakiet obejmujący ochronę mienia na wypadek kradzieży z włamaniem.

  Pani Aleksandra z Tomaszowa Mazowieckiego szukała kompleksowego ubezpieczenia dla swojej firmy. Zdecydowała się na Pakiet zawierający OC, a także ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych oraz od kradzieży z włamaniem lub rabunku. Składka wyniosła 789 zł rocznie.

  • Image
   Kobieta

   Teresa

  • Image
   Mężczyzna

   Andrzej

  • Image
   Kobieta

   Aleksandra

  Ikona ostrzeżenia

  *Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

   Rozszerz Pakiet o dodatkowe opcje

    Najczęściej zadawane pytania.

    Co zawiera ubezpieczenie małych i średnich przedsiębiorstw?

    Obrazek strzałka w dół

    Przedmiotem ubezpieczenia jest mienie firmy, m.in. budynek wraz ze stałymi elementami wnętrz, maszyny i urządzenia, sprzęt elektroniczny, czy mienie osobiste pracowników. Są one chronione w przypadkach zależnych od wybranego wariantu polisy, np. na wypadek kradzieży czy w przypadku ubezpieczenia OC wyrządzenia szkody osobie trzeciej. Wraz z każdą polisą w LINK4 oferujemy pakiet Assistance w cenie oraz Usługi pomocy prawnej za dodatkową opłatą 15 zł.

    Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla małej firmy?

    Obrazek strzałka w dół

    Ostateczna cena polisy uzależniona jest od rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności i zakresu ubezpieczenia, jaki wybrałeś. W LINK4 Ty sam możesz zdecydować, czy chcesz wybrać ubezpieczenie podstawowe związane z posiadanym mieniem, czy również oc kontraktowe z rozszerzeniem o dodatkowe klauzule.

    Czy ubezpieczenie małej firmy jest obowiązkowe?

    Obrazek strzałka w dół

    Nie jest to obowiązkowa polisa dla wszystkich. Jednak istnieje lista kilkudziesięciu zawodów, wykonując które należy posiadać ubezpieczenie OC. Są to m.in. lekarze, prawnicy czy inżynierowe. W przypadku pozostałych branż i zawodów także warto ubezpieczyć swoją firmę. Jest to praktyczne i bezpieczne rozwiązanie, które gwarantuje odszkodowanie w razie wypadku czy kradzieży.

    Od czego zależy wysokość składki w ubezpieczeniu małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    W LINK4 koszt składki uzależniony jest od różnych czynników, m.in.: rodzaju działalności lub branży oraz zakresu ubezpieczenia. Szczegółowy koszt takiej polisy podany jest w poszczególnych podstronach z ofertami. Jest także znacznie niższy niż wydatki związane na przykład z samodzielnym usuwaniem skutków pożaru.

    Jakie koszty pokrywa ubezpieczenie dla małych przedsiębiorstw?

    Obrazek strzałka w dół

    W zależności od wybranego pakietu może to być np.

    • koszt naprawy mienia osób trzecich w przypadku uszkodzenia sprzętem, należącym do Twojej firmy,
    • nakłady poniesione na adaptację lokalu lub zastąpienie skradzionego towaru,
    • koszt skorzystania z pomocy specjalisty, np. hydraulika.

    Pełną listę znajdziesz w OWU Małych i Średnich Przedsiębiorstw dostępnym na www.link4.pl

    Czym jest ubezpieczenie dla małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie dla małych i średnich firm to polisa, która chroni mienie przedsiębiorstwa, w tym m.in. budynek wraz ze stałymi elementami wnętrz, maszyny i urządzenia, sprzęt elektroniczny czy mienie osobiste pracowników. Zdarzenia wchodzące w zakres ubezpieczenia to np. kradzież czy wyrządzenie szkody osobie trzeciej (w zależności od wybranego pakietu). Produkt jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, których obroty nie przekraczają 15 milionów złotych, a wartość mienia w jednej lokalizacji mieści się w limicie 10 milionów złotych. 

    Dlaczego warto kupić ubezpieczenie dla małej lub średniej firmy?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie średniej firmy to polisa, która chroni Twoje przedsiębiorstwo na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Produkt wyróżnia kompleksowość i elastyczność. Dzięki możliwości wyboru sumy ubezpieczenia oraz dodatkowych opcji polisy płacisz tylko za te parametry, które rzeczywiście są potrzebne w przypadku Twojego biznesu. 

    Jaki jest zakres ubezpieczenia małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie małych i średnich firm chroni mienie firmy, takie jak np. budynek wraz ze stałymi elementami wnętrz, maszyny i urządzenia, sprzęt elektroniczny czy mienie osobiste pracowników. Zakres ochrony jest zależny od wybranego wariantu polisy i może obejmować np. ubezpieczenie mienia od pożaru i wybranych zdarzeń losowych, ubezpieczenie mienia od wszelkiego ryzyka, ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem lub rabunku, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie cargo, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, assistance czy pomoc prawną. 

    W zależności od wybranego pakietu może to być np.koszt naprawy mienia osób trzecich w przypadku uszkodzenia sprzętem, należącym do Twojej firmy,
    nakłady poniesione na adaptację lokalu lub zastąpienie skradzionego towaru,
    koszt skorzystania z pomocy specjalisty, np. hydraulika.

    Pełną listę znajdziesz w OWU Małych i Średnich Przedsiębiorstw dostępnym na www.link4.pl
     

    Dlaczego warto kupić ubezpieczenie OC dla małej lub średniej firmy?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej małej lub średniej firmy jest przydatne dla każdej firmy. W toku prowadzenia działalności gospodarczej może dojść do szkód u osób trzecich. W przypadku braku ubezpieczenia przedsiębiorstwo musiałoby pokryć odszkodowanie z własnej kieszeni. Ubezpieczenie OC małej firmy lub średniego przedsiębiorstwa zabezpiecza majątek podmiotu gospodarczego na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. 

    Jakie ryzyka są objęte ubezpieczeniem małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Zakres ryzyk, które są objęte ubezpieczeniem małych i średnich firm, zależy od wybranego produktu. W zależności od tego polisa może chronić np. przed ryzykami nazwanymi, odpowiedzialnością cywilną, a nawet wszelkimi ryzykami. 

    Jakie są możliwe sposoby opłacania składek ubezpieczenia małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Składkę na ubezpieczenie dla małego przedsiębiorstwa i średnich firm możesz opłacić wygodnie przez internet. Szczegółowe informacje na temat sposobu płatności za polisę, w tym dotyczące numeru rachunku do przelewu, znajdziesz w treści polisy. 

    Jakie dokumenty są wymagane do uzyskania ubezpieczenia dla małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Dokładny wykaz dokumentów, które są niezbędne do zawarcia umowy, zależy od cech konkretnego produktu. Wszelkich informacji w tym zakresie udzieli konsultant dostępny na naszej infolinii. W każdym przypadku ubezpieczenie dla małych i średnich firm obejmuje jednak minimum formalności. 

    Jakie są procedury zgłaszania szkód w ubezpieczeniu dla małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Jeśli zawarłeś umowę ubezpieczenia dla małych i średnich firm i doszło do powstania szkody, jesteś zobowiązany do jej niezwłocznego zgłoszenia do towarzystwa ubezpieczeniowego. Możesz zgłosić szkodę przez telefon, dzwoniąc na linię telefoniczną. Konsultant udzieli wszelkich niezbędnych informacji na temat dalszych kroków w zakresie likwidacji szkody.  

    Ile kosztuje ubezpieczenie dla małych i średnich firm w LINK4?

    Obrazek strzałka w dół

    Wysokość składki z polisy dla małych i średnich przedsiębiorstw zależy od wybranej sumy ubezpieczenia i zakresu ochrony. Pamiętaj, że możesz ją dopasować do potrzeb swojego biznesu. Jeśli nie wiesz, które opcje sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami telefonicznie. 

    Czy ubezpieczenie dla małych i średnich firm jest obowiązkowe?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie małych i średnich firm co do zasady nie jest obowiązkowe. Tym samym to Ty decydujesz, czy chcesz zapewnić sobie ochronę oraz wybierasz jej zakres. W przypadku niektórych zawodów konieczne może być jednak zawarcie umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Mowa tu np. o prawnikach czy lekarzach. 

    Jaka jest suma ubezpieczenia dla małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Sumę ubezpieczenia dla małych i średnich firm wybiera ubezpieczający. Jej wysokość powinna być dostosowana do wielkości przedsiębiorstwa i wybranego zakresu polisy. Pamiętaj, że im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzesz, tym wyższa może okazać się składka. 

    Na jaki okres zawierana jest umowa ubezpieczenia dla małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie małych i średnich firm jest zawierane na rok. Dokładny czas trwania ochrony znajdziesz w polisie. Po upływie okresu, na który została zawarta umowa, możesz ją przedłużyć.